Gorzowianki przegrały w Polkowicach

Autor: Mazinio Gorzowianki przegrały w Polkowicach

Niespodzianki nie było. Koszykarki z Gorzowa przegrały z ekipą CCC Polkowice

2019-04-24 12:39

Zawodniczki InwestInTheWest Enei Gorzów przegrały w pierwszym meczu finału Mistrzostw Polski 70:90. Dziś (24.04) szansa na rewanż.

Akademiczki świetnie zaczęły, bo wygrały pierwszą kwartę dziesięcioma punktami 23:13. Ale im dalej w mecz, tym coraz lepiej grały gospodynie pokazując, że ich tegoroczna forma to nie przypadek. Druga kwarta to już wyraźna dominacja mistrzyń Polski i wygrana 24:9. Dzięki temu na przerwę zwycięskie zeszły polkowiczanki 47:34.

W dalszej części meczu CCC nie zwalniało tempa i choć podopieczne trenera Maciejewskiego dwoiły się i troiły to i tak na Polkowice tego dnia to było za mało. W trzeciej kwarcie gorzowianki odrobiły tylko jeden punkt wygrywając 18:17. Ale już ostatnie 10 minut to ponownie wygrana Polkowic 26:18.

Dla gorzowskiego zespołu najwięcej punktów zdobyła Maria Papova: 25 i Sharnee Zoll Norman: 11. W rywalizacji do trzech zwycięstw jest zatem 1 do 0 dla Polkowic. Kolejny mecz i szansa na odrobienie strat już dzisiaj (środa, 24.04). Drugi mecz ponownie w Polkowicach o godzinie 18:10.