Wstrząsające zdjęcia!

Niszczycielska nawałnica przeszła przez Gorzów! Rekordowa ilość opadów i gigantyczne straty [ZDJĘCIA, WIDEO]

2022-09-08 15:41

W czwartek (8 września) nad ranem nad Gorzowem Wlkp. i częścią powiatu gorzowskiego przeszła potężna burza, której towarzyszyły bardzo intensywne opady deszczu. Jej skutki są opłakane - woda zalała wiele ulic i niżej położonych terenów. Nadal występują problemy komunikacyjne, trwa usuwanie skutków ulewy oraz liczenie strat.

Niszczycielska nawałnica przeszła przez Gorzów Wielkopolski

Niszczycielska nawałnica przeszła przez Gorzów! Skutki są opłakane

To nie był dobry dzień dla mieszkańców Gorzowa Wielkopolskiego i okolic. Od samego rana informowaliśmy o potężnej nawałnicy, która przeszła przez miasto. Szczegóły znajdziecie w tym tekście: Potężna nawałnica przeszła przez Gorzów. Na ulicach rwące potoki! Alert RCB spóźniony!

Jak poinformował oficer prasowy Komendy Miejskiej PSP w Gorzowie Wlkp. Bartłomiej Mądry, burza dała się we znaki głównie za sprawą bardzo intensywnych opadów deszczu. Spływająca ze wzgórz woda zalewała ulice oraz chodniki, wdzierała się do piwnic i niżej położonych posesji. Łącznie strażacy odebrali ponad 180 zgłoszeń dotyczących pogody. Najtrudniejsza sytuacja była w Gorzowie Wlkp. oraz Wawrowie i Czechowie w gminie Santok.

Zobaczcie zdjęcia z zalanego Gorzowa!

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo

Dramatyczna sytuacja po ulewach. Zatopione drogi i samochody. Strażacy interweniowali 320 razy!

Gorzów Wielkopolski pod wodą! Rekord opadów dobowych pobity niemal dwukrotnie

W Gorzowie woda zeszła już z większości ulic, ale poczyniła spore szkody. Wielu ludzi utknęło w korkach, były problemy z funkcjonowaniem komunikacji miejskiej, w wielu miejscach ruch był sparaliżowany. W mieście woda uszkodziła m.in. część skarpy Trasy Nadwarciańskiej (przy rondzie Santockim) wymywając z niej dużo ziemi. Zapadła się część chodnika. Obecnie trwa szacowanie szkód i ocena stanu drogi. W związku z tym występują utrudnienia w ruchu i tworzą się korki. Policja zaleca omijanie tego miejsca. - W samym Gorzowie spadło 130,4 mm deszczu. To prawie dwukrotnie pobity rekord dobowy opadów - wyjaśniają Lubuscy Łowcy Burz.

W Wawrowie na skutek ulewy przelał się znajdujący się w tej miejscowości staw i woda podtopiła pobliskie posesje. Na miejscu nadal pracują strażacy. Z kolei pomiędzy Wawrowem a Santokiem spływająca ze wzgórz woda uszkodziła tory i nasyp kolejowy. Ruch pociągów na linii Gorzów Wlkp. - Krzyż został w tym miejscu wstrzymany. Do czasu naprawy uszkodzenia między Santokiem a Gorzowem Wlkp. będzie funkcjonowała autobusowa komunikacja zastępcza.

Sonda
Odczułeś/odczułaś skutki nawałnicy, która przeszła przez Gorzów?
Listen to "O sytuacji hydrologicznej w Polsce i kryzysie w Odrze [DROGOWSKAZY]" on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają