Tablice ledowe

i

Autor: Travelarz / commons.wikimedia.org

Nowych kamer i tablic na gorzowskich przystankach na razie nie będzie

2020-01-20 15:28

Żadna firma nie chce się zająć zadaniem. W przetargu nie zgłosił się żaden chętny, dlatego też przetarg ten trzeba będzie uneiważnić. miasto będzie musiało ogłosić kolejny.

Chodzi zarówno o nowoczesne tablice LED, które mają informować o odjazdach i przyjazdach autobusów i tramwajów oraz o nowy monitoring miejski. Przypomnijmy: docelowo na przystankach mają się pojawić 34 tablice. Oprócz czasu przyjazdu środków komunikacji miejskiej będzie się na nich pojawiać także informacje dotyczące czystości powietrza. Będzie też system zapowiedzi głosowej.

Tablice miałyby zostać umieszczone przy przystankach przy Jagiełły, AWFie, Estkowskiego, Rondzie Myśliborskim, Fredry, Towarowej, Osiedlu Słonecznym, Wieprzycach, GLSie, Pomorskiej, Piaskach, szpitalu psychiatrycznym, galerii Feeria, Arsenale, Rondzie Szczecińskim, Pegazie, Kwiatowej, Mieszka I czy Kombatantów.

W ramach tego samego zadania w Gorzowie miałyby się również pojawić 33 nowe kamery. Wszystko po to, by zwiększyć bezpieczeństwo. Główne centrum monitoringu wizyjnego ma się znajdować w Komendzie Miejskiej Policji przy ul. Wyszyńskiego.

Przypomnijmy: zarówno kamery jak i tablice miały zostać wprowadzone już w tym roku. Jeśli w kolejnym przetargu nie będzie chętnych termin może się przesunąć.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE