Ostrożnie w parku Siemiradzkiego w Gorzowie! Co się dzieje?

2019-08-06 12:36
park utrudnienia1
Autor: facebook.com/przystan Powstają ścieżki i są problemy z przejściem przez park.

Niektóre przejścia i ścieżki są niedostępne. Wykonawca prowadzi zaawansowane prace, które uniemożliwiają spacerowanie. Przypomnijmy- trwa rewitalizacja parku za 5 milionów złotych. Roboty ruszyły w październiku, a mają się zakończyć do grudnia. Czy się uda? Firma już przesuwała termin zakończenia remontu.

Trzy wejścia prowadzące do Parku Siemiradzkiego są zamknięte. Ze względu na prace związane z układaniem nawierzchni ścieżek nie można korzystać ze schodów od ul. Drzymały. Niemożliwe jest dojście do ogródków działkowych do Kozaczej Góry- tam także powstają ścieżki. Zamknięte jest także wejście od ul. Walczaka.

Z kolei droga od amfiteatru do Hotelu u Marii czasowo włączana jest z ruchu, ponieważ budowane są przyczółków kładki. Wykonawca apeluje o ostrożność i stosowanie się do oznaczeń na terenie parku.

park utrudnienia2
Autor: facebook.com/przystan Nowy blask zyskają punkty widokowe.

Oprócz ścieżek pieszo-rowerowych w parku pojawi się oświetlenie, plac zabaw, ławki, kosze, toalety oraz kilka rzeźb. Nowy wygląd zyskają dwa punkty widokowe. Koszt modernizacji to ponad 5 milionów złotych, z czego 65 procent to środki unijne.

Przypomnijmy- rewitalizacja ruszyła w październiku ubiegłego roku. Pierwotnie miała się zakończyć na zbliżającą się jesień. Firma ze Skwierzyny poprosiła o wydłużenie czasu do grudnia. Park Siemiradzkiego to 10 hektarów zielonych terenów wraz z amfiteatrem. Powstał on w latach 1869-1908.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE