Pijany napastnik ze Skwierzyny usłyszał zarzut!

2020-09-17 17:58 Kły
skwierzyna noż zarzut
Autor: OSP Skwierzyna/facebok.com Rannego zabrał śmigłowiec LPR.

Ciąg dalszy sprawy ugodzenia nożem 58-latka. Napaść miała miejsce we wtorek (15.09), ale dopiero w czwartek (17.09) udało się przesłuchać podejrzanego o ten czyn. Mężczyzna musiał wytrzeźwieć. Jest też wniosek o areszt.

52-latkowi, mieszkańcowi Skwierzyny grozi dożywocie. W czasie zdarzenia miał prawie 3 promile alkoholu w organiźmie. Został on przesłuchany przez prokuratora. Jak informuje Justyna Łętowska, rzecznik KP w Międzyrzeczu-  jego zeznania na razie nie są ujawniane, podejrzany usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Mężczyzna zadał cios nożem w klatkę piersiową 58-latka. Ranny przeżył napaść, przebywa w szpitalu w Gorzowie.

W sprawie pojawił się ważny dowodów. Policjantom udało się odnaleźć ostrze, którym ugodzono rannego. Prokurator wystąpił do sądu o tymczasowy areszt. Posiedzenie ma się odbyć w piątek (18.09).

Przypomnijmy- do dramatycznego zdarzenia doszło we wtorek około 19 przy ul. Piłsudskiego w Skwierzynie. Pijany 52-latek po zaatakowaniu przechodnia uciekł. Tego samego dnia ujęli go policjanci.