Rokitno

i

Autor: Dariusz Dutkiewicz Mniej wiernych na mszach w Rokitnie.

Rokitno: W sanktuarium tłumów na mszach nie ma

2020-03-24 6:15

Jak w niedzielne południe powiedział ,,SE'' kustosz Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej ks. Piotr Bortnik, frekwencja na mszach wynosi do 22 osób.

I ta liczba zgodna jest z przewidywaniami kapłana. Jeszcze w sobotę kustosz wspominał, że już w poprzednią niedzielę na mszach było po kilkanaście osób. Nie oznacza to, że wierni z diecezji nie uczestniczą w rokitniańskich nabożeństwach. Uruchomiono internet. - Jedna z kamer śledzi to co dzieje się przed ołtarzem - mówi ks. Bortnik.

Rokitno

i

Autor: Dariusz Dutkiewicz Na fot ks Piotr Bortnik, kustosz sanktuarium

Tak więc za pośrednictwem internetu, oczywiście Ci wierni którzy mają do niego dostęp, mogą uczestniczyć w mszach. Jak czytamy na stronach sanktuarium:

W związku z zaistniałą sytuacją osoby starsze, dzieci, zachęcamy do duchowej łączności z nabożeństwami sprawowanymi w naszym Sanktuarium poprzez możliwość skorzystania z transmisji internetowej na naszej stronie www.rokitno.org. Msze św. w naszym Sanktuarium: w niedziele – 9.00, 10.30 (dodatkowa Msza św.), 12.00, 15.00, 18.00, a w dni powszednie – 11.00 i 18.00.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE