Są już pierwsze efekty gorzowskiego programu in vitro

2022-01-28 9:45
Są już pierwsze efekty gorzowskiego programu in vitro
Autor: Łukasz Kulczyński / mat. prasowe

10 par zakwalifikowało się w 2021 r. do gorzowskiego programu leczenia niepłodności metodą in vitro. Choć to dopiero początek akcji, widać już pierwsze efekty – jedna z uczestniczących w programie par spodziewa się pierwszego dziecka. Program będzie realizowany do roku 2024, a miasto przeznaczył na jego realizację blisko 2 mln zł.

Gorzowski magistrat od roku realizuje program leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego - in vitro. Program skierowany jest do mieszkańców Gorzowa Wielkopolskiego, a uczestniczące w nim pary mogą liczyć na jednorazowe dofinansowania w wysokości do 5 tys. zł do zabiegu zapłodnienia pozaustrojowego w ramach dawstwa partnerskiego lub jednorazowego dofinansowania w wysokości 2 tys. zł do procedury adopcji zarodka. W 2021 roku do programu leczenia niepłodności zgłosiło się 18 par, z czego kwalifikację medyczną przeszło już 10 par. One też otrzymały dofinansowanie.

ZOBACZ TEŻ: Skrajnie niebezpieczne wyprzedzanie kierowcy tira. Grozi mu nawet 30 tys. zł kary! [WIDEO]

- Program dopiero się rozkręca, ale już przyniósł pierwsze efekty - mówi Małgorzata Domagała, zastępca prezydenta Gorzowa. - Dostaliśmy potwierdzenie o pierwszej ciąży pary uczestniczącej w programie. To dla nas wspaniała wiadomość.

Wygląda na to, że program w kolejnych miesiącach będzie cieszył się dużym zainteresowaniem. Tylko w styczniu tego roku do magistratu wpłynęły kolejne dwa wnioski o udzielenie dofinansowania. Jak informuje zastępca prezydenta, oba zostały rozpatrzone pozytywnie.

Program leczenia niepłodności metodą in vitro będzie realizowany do roku 2024, a miasto przeznaczy na jego realizację 1 mln 860 tys. zł.

Sonda
Czy zabieg in vitro powinien być finansowany z publicznych pieniędzy?
Bohaterowie z kreskówek myli okna w szpitali dziecięcym w Toruniu i umilali pobyt małym pacjentom
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE