Nowy stadion w Gorzowie

Stadion w Gorzowie otwarty dla mieszkańców. Każdy może poczuć się jak zawodowy sportowiec

2022-08-11 10:07

Stadion lekkoatletyczny w Gorzowie Wlkp. został otwarty dla wszystkich mieszkańców. Każdy chętny może poczuć się jak zawodowy sportowiec i przekonać się, jak biega się po profesjonalnej bieżni. Ze stadionu można korzystać przez kilka godzin dziennie.

Nowy stadion lekkoatletyczny przy ul. Krasińskiego w Gorzowie Wlkp. jest już gotowy. Choć oficjalne otwarcie obiektu ma nastąpić we wrześniu, to już od środy (10 sierpnia) ze stadionu mogą korzystać nie tylko sportowcy, ale też amatorzy. Stadion będzie otwarty dla wszystkich mieszkańców w godzinach, gdy obiekt nie będzie wykorzystywany przez kluby sportowe. W sierpniu chętni będą mogli korzystać z bieżni od poniedziałku do soboty w godzinach 7.00 – 9.00 i 19.00 – 21.00, a w niedziele od 8.00 do 14.00.

- Proszę o niekorzystanie z pierwszego wewnętrznego toru, który jest wyłączony dla zawodników najwyższej klasy. Musimy go zachować w idealnym stanie, aby dostać zgodę na organizację mistrzostw Polski – zaznacza Włodzimierz Rój, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji, który zarządza stadionem. - Pamiętajmy też, że chcąc skorzystać ze stadionu trzeba mieć na sobie odpowiednie obuwie sportowe.

Dzięki wartej 18 mln zł inwestycji stadion przy Krasińskiego stał się najnowocześniejszym tego typu obiektem w regionie. Docenił to Zarząd Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, który wybrał Gorzów na gospodarza 99. edycji mistrzostw Polski. Zawody na zmodernizowanym stadionie odbędą się latem 2023 roku. Ostatni raz impreza tej rangi gościła na Ziemi Lubuskiej w 1968 r. a jej gospodarzem była Zielona Góra.

Sonda
Lubisz biegać?
Nastolatka zniszczyła fontannę w Gorzowie Wielkopolskim