Strzelce: Kradzione auta i akcesoria w dziuplach! Dwie osoby ujęte [ZDJĘCIA]

2020-10-15 13:52 kły
strzecle dziuple1
Autor: materiały Lubuska Policja Pocięte samochody w jednej z dziupli.

Kilkumiesięczna praca kryminalnych z Gorzowa zakończyła się sukcesem. Natrafili na miejsca przechowywania samochodów z kradzieży i ich demontażu. Dwójce zatrzymanych grozi do 10 lat więzienia. Pojazdy i części warte były pół miliona złotych!

29-letnia kobieta i 28-letni mężczyzna z przestępczego procederu uczynili sobie stałe źródło dochodu. Trwało to aż cztery lata, bo od 2016 roku. Kryminalni intensywnie pracowali nad rozbiciem grupy złodziei i paserów. Na terenie powiatu strzelecko-drezdeneckiego odkryli dwie dziuple.

Znajdowały się w nich liczne części samochodowe, które szły do sprzedaży na rynek wtórny. Zabezpieczono także kilka niezdemontowanych aut. Zostaną one poddane specjalistycznym badaniom.

strzelce dziuple2
Autor: materiały Lubuska Policja Zatrzymana 29-latka.

- Dzięki pracy biegłych z dziedziny mechanoskopii na podstawie zabezpieczonych części samochodowych, zidentyfikowano już 33 pojazdy utracone z terenu Europy Zachodniej, głównie Niemiec.  Na ten moment łączna wartość odnalezionych pojazdów i ich części szacowana jest na kwotę 0,5 milionów złotych. Ale ta z pewnością wzrośnie - mówi Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji.

strzelce dziuple3
Autor: materiały Lubuska Policja Zarekwirowano różne elementy samochodowe.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty i  trafili do aresztu. Sprawa jest rozwojowa i możliwe są kolejne zatrzymania. Śledztwo prowadzi prokuratura w Strzelcach Krajeńskich.

Jak wynika z danych policji -co roku z terenu województwa lubuskiego kradzionych jest ponad 300 samochodów o łącznej wartości  8 milionów złotych.