Szczepionka na koronawirusa z dzieci z aborcji? Jest reakcja na skandaliczne słowa księdza!

2021-01-08 13:17 Michał Michalak
Szczepionka na koronawirusa z dzieci z aborcji? Jest reakcja na skandaliczne słowa księdza!
Autor: kisistvan77/cc0/Pixabay.com Proboszcz parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wielkopolskim przeprasza za skandaliczne słowa księdza rezydenta. Duchowny powiedział, że w czasie mszy w święto Trzech Króli, że szczepionka na koronawirusa została wytworzona z ciał dzieci z aborcji

Szczepionka na koronawirusa została wytworzona z ciał dzieci z aborcji - tak twierdzi ksiądz Piotr Krzysztofiak z parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wielkopolskim. Duchowny powiedział to w czasie mszy odprawianej w święto Trzech Króli, dodając jednocześnie, żebyśmy "modlili się za naukowców, aby wynaleźli szczepionkę niebudzącą kontrowersji moralnych”. Jest reakcja na skandaliczne słowa księdza.

Szczepionka na koronawirusa została wytworzona z ciał dzieci z aborcji - powiedział w czasie mszy odprawianej w święto Trzech Króli ksiądz Piotr Krzysztofiak z parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wielkopolskim. Duchowny dodał m.in., że naukowcy powinno wynaleźć szczepionkę na CIVID-19, która nie będzie budziła "kontrowersji moralnych".

Jak informuje TVN24/PAP, proboszcz parafii, gdzie Krzysztofiak jest rezydentem, przeprasza za skandaliczne słowa księdza. Proboszcz Bogusław Kaczmarek mówi, że była to tylko i wyłącznie spontaniczna wypowiedź duchownego i że nie było jej w przygotowanej do odczytania modlitwie.

- Co mogę powiedzieć? Po prostu przepraszam za tę niejednoznaczność w tej wypowiedzi. Kościół nie zabrania szczepienia się, wprost przeciwnie. To jest teraz chyba jedyny sposób, aby tę pandemię opanować i wrócić jak najszybciej do normalności - mówi TVN24/PAP proboszcz parafii w Gorzowie Wielkopolskim.

Duchowny dodaje, że odcina się od skandalicznych słów księdza Krzysztofiaka o szczepionce na koronawirusa wytworzonej z dzieci z aborcji i mówi, że został on pouczony w tej sprawie. Rezydent parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wielkopolskim dostał też zakaz publicznych wystąpień.

Czytaj też: Dwa psy ZAGRYZIONE, a 10-latka u psychologa? NIESAMOWITY finał sprawy z Gorzowa Wielkopolskiego!

Czytaj też: Wschowa. Nie chciał już żyć. Napisał to w sieci i zabarykadował się w mieszkaniu

4-latek stracił dwa palce. Petarda wybuchła mu w ręce! [ZDJĘCIA]

Katarzyna Knast namalowała obraz... krwią menstruacyjną

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!