SZOK! Koronawirus SZALEJE. Lekarze bez maseczek! KURIOZALNE tłumaczenie [ZDJĘCIA]

2020-10-08 16:21 Rafał Strzelec
SZOK! Koronawirus SZALEJE. Lekarze bez maseczek! KURIOZALNE tłumaczenie szpitala [ZDJĘCIA]
Autor: Zdjęcia czytelniczki

W środę pisaliśmy o zachowaniu lekarzy z Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wielkopolskim. Jak poinformowała nas czytelniczka zupełnie zlekceważyli oni nakaz noszenia maseczek. A przecież sytuacja w tej placówce jest dość trudna. Sprawę skomentowały władze województwa.

Jak pisaliśmy w środę nie wszyscy lekarze przestrzegają obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa. Nasza czytelniczka poinformowała nas, że w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wielkopolskim medycy chodzą po korytarzach Szpitalnego Oddziału Ratunkowego bez maseczek. - Śmiech na sali! Mogą roznieść to (zarazę przyp. red.) na cały szpital. Brak maseczek u ponad 70% personelu. Na SOR nawet ratownicy z karetek nie mają maseczek, jak widać. I takie ma myślenie służba medyczna. Tak się właśnie dba o pacjentów dobro w czasie pandemii - napisała nam zbulwersowała czytelniczka. Zdjęcia z SOR  w Gorzowie można zobaczyć poniżej.

Warto dodać, że sytuacja w szpitalu jest trudna. To właśnie tam trafili pensjonariusze z ewakuowanego DPS "Dom Kombatanta" w Zielonej Górze. We wtorek 6 października jedna z pacjentek z zielonogórskiego domu opieki zmarła. Poprosiliśmy placówkę o komentarz do zachowania lekarzy. Skoro epidemia w Polsce szaleje, a ostatnie rekordowe wzrosty powodują niepokój znacznej części społeczeństwa, to dlaczego personel nie stosuje się do zaleceń Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego. Przecież w ten sposób lekarze mogą narazić siebie, swoich kolegów z pracy, rodziny i znajomych. Poniżej odpowiedź.

- Uprzejmie informuję, że Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wielkopolskim został poinformowany o treści korespondencji, którą Pan przekazał w załączeniu. Jednocześnie informuję, że Prezes szpitala w odniesieniu do przedstawionej informacji oświadczył, że wystąpienie takiego zjawiska jest mało prawdopodobne, a przedłożone zdjęcia w jego ocenie mogą pochodzić z okresu przed wystąpieniem epidemii. Wojewoda Lubuski ponownie zobowiązał Prezesa szpitala do zachowywania należytego zabezpieczenia sanitarnego na obszarze jednostki - informuje wojewoda.

Skandal w szpitalu. Lekarze nie noszą maseczek