O tej sprawie trąbiła cała Polska

Zastrzelił byłą dziewczynę, zginął z rąk policjantów. Czy zabójstwa 26-latki z Gorzowa można było uniknąć?

2022-11-02 21:04

Sąd Rejonowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał wyrok ws. trojga policjantów, którzy mieli związek ze sprawą 26-letniej Kristiny, zastrzelonej przez swojego byłego chłopaka. Paweł R. wszedł do pralni, gdzie pracowała, i wymierzył pistolet prosto w głowę kobiety. Mężczyzna uciekł następnie do Niemiec, gdzie sam został zastrzelony w czasie policyjnej obławy.

26-latka zastrzelona przez byłego chłopaka. Paweł R. zginął na terenie Niemiec. Jest wyrok ws. policjantów z Gorzowa

Jak informuje gorzowianin.com, troje policjantów zostało uniewinnionych przez Sąd Rejonowy w Gorzowie od zarzutu niedopełnienia obowiązków w związku ze śmiercią 26-letniej Kristiny, która została zastrzelona przez byłego chłopaka. Kobieta zginęła 11 września 2019 r., gdy do pralni, gdzie pracowała, wtargnął Paweł R. i wycelował pistolet w głowę Ukrainki, zabijając ją na miejscu. Mężczyzna uciekł z Polski do Niemiec, ale sam zginął od strzału w czasie obławy tamtejszej policji - wszystko działo się kilka godzin później pod Berlinem. Zanim doszło do zbrodni, w czerwcu tego samego roku 26-latka zgłosiła się na policję w Gorzowie, twierdząc, że jej były chłopak ją nęka. Troje mundurowych z II Komisariatu: Adrian K., Katarzyna W. i Tomasz S. miało zdaniem prokuratury błędnie zakwalifikować ten czyn, tj. nadając mu rangę wykroczenia, a nie przestępstwa pod kątem gróźb karalnych, co mogło, według śledczych, np. zapewnić kobiecie ochronę policyjną. Sąd w Gorzowie nie podzielił tej argumentacji, zwracając m.in. uwagę, że oskarżeni policjanci działali w ramach obowiązujących procedur, a ewentualna błędna kwalifikacja czynu musiałaby nosić znamiona umyślności, czego nie udowodniono.

- Oskarżeni Adrian K., Katarzyna W. i Tomasz S. nie mieli mocy przewidywania przyszłości. Ponadto w okresie kiedy oskarżeni mieli nie przyjąć kolejnego zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa, Adrian K. i Tomasz S. przebywali na urlopie a Katarzyna W. w ogóle nie wiedziała o zaistnieniu takiego zdarzenia, gdyż rozmawiająca z pokrzywdzoną świadek - funkcjonariusz policji nie informowała jej o tym. To wszystko zdaniem sądu przemawiało za koniecznością uniewinnienia wszystkich oskarżonych od popełnienia zarzucanych im czynów. Tragedia oskarżonej nie może być łączona z działaniem lub zaniechaniem oskarżonych w ujęciu odpowiedzialności karnej - mówi Lidia Wieliczuk, rzeczniczka Sądu Okręgowego w Gorzowie Wielkopolski, którą cytuje gorzowianin.com.

Sonda
Czy dożywocie to odpowiednia kara za zabójstwo?
Z ogromną prędkością wjechał na stację paliw. Zatrzymał się w środku sklepu
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany