Biskup Janiak wiedział o GWAŁCENIU dzieci przez księdza? Wierni: "Mieliśmy obiecać, że nic nie powiemy"

2020-12-01 16:55
Biskup Janiak wiedział o GWAŁCENIU dzieci przez księdza? Wierni: Mieliśmy obiecać, że nic nie powiemy
Autor: Joanna Adamik / Domena publiczna / wikipedia.org Biskup Janiak wiedział o GWAŁCENIU dzieci przez księdza? Wierni: "Mieliśmy obiecać, że nic nie powiemy"

Kolejne szokujące doniesienia na temat bp Janiaka, który miał wiedzieć o wykorzystywaniu dzieci przez księdza i nic z tym nie robić. Wczoraj (30 listopada) pojawiły się nowe ustalenia ws. roli, jaką miał odgrywać biskup w sprawie oskarżanego o pedofilię księdza Arkadiusza. Te informacje rzucają na sprawę nowe światło. Szczegóły na se.pl.

Do tych wstrząsających informacji dotarła Gazeta Wyborcza. Według ustaleń dziennikarzy, bp Edward Janiak spotkał się z przedstawicielami rady parafialnej z Chwaliszewa. Mieszkańcy chcieli, by do pełnienia posługi wrócił ks. Arkadiusz H. To jeden z antybohaterów filmu braci Sekielskich "Zabawa w chowanego".

ZOBACZ: Pedofilia w kościele. Film braci Sekielskich "Zabawa w chowanego" WSTRZĄSNĄŁ mieszkańcami Kalisza!

W naszej parafii były częste wymiany proboszczów. Odwołanie tego księdza było nagłe, nikt się nie spodziewał. Był bardzo lubiany. Parafianie naciskali na radę, by udać się do biskupa i prosić, aby zmienił decyzję i przywrócił księdza na probostwo - wyjaśnił w prokuraturze Stanisław.

Jak informuje "Wyborcza", bp Janiak wpuścił na rozmowę trzy osoby. - Na tym spotkaniu biskup poprosił nas, abyśmy złożyli przysięgę na Biblię i obiecali, że nic nie powiemy - stwierdził Jan. - Postawił warunek, że ujawni nam powód odwołania księdza tylko wtedy, kiedy złożymy przysięgę na Biblię - potwierdził Stanisław.

CZYTAJ TAKŻE: Podejrzewali udar, a on był kompletnie pijany! Biskup Janiak z Kalisza znowu SZOKUJE

Parafianie mieli dowiedzieć się, że duchowny jest oskarżany o molestowanie seksualne. Do biskupa zgłosiła się jego ofiara. Po wyjściu z rozmowy przedstawiciele rady parafialnej przekazali pozostałym parafianom, że bp Janiak postąpił właściwie.

Bracia zmarli na covid jeden po drugim. Pochowali ich na cmentarzu w Markach