Dramat w Przygodzicach! Ojciec brutalnie pozbył się potomka

2021-04-20 13:04 LP Ewa Ruszkiewicz
Bociany z Przygodzic
Autor: Bociany z Przygodzic/fb Bociany z Przygodzic

Cała Polska po raz kolejny kibicuje ptasiej rodzinie z Przygodzic w Wielkopolsce. Bocianie Big Brother można oglądać 24 godziny na dobę dzięki zamontowanym przy gnieździe kamerom. Teraz wszyscy czekają na pojawienie się młodych. Niestety internauci byli świadkami brutalnego pozbycia się jednego z jajek złożonych przez Przygodę. Bocian dziobem przepchnął jajko na krawędź gniazda i bez zastanowienia zepchnął w dół.

Bociany z Przygodzic od lat cieszą się ogromną popularnością. Internauci dzięki zainstalowanym kamerom mogą śledzić życie bocianich par. Ostatnio jednak sytuacja przybrała dynamiczny bieg. Samiec pozbył się jednego ze swoich czterech przyszłych potomków. Już samo złożenie jaja było nietypowe (14.04). Samica wstała i jajko praktycznie z niej wyleciało. Tym samym znalazło się z dala od pozostałych jaj. Obserwujący internauci zwrócili uwagę na niespokojne zachowanie samicy podczas znoszenia. Samiec z kolei wydawał się nie  być zainteresowany czwartym „potomkiem". Finalnie zepchnął go z gniazda.

Ornitolodzy uspakajają, że w naturze wszystko dzieje się zgodnie ze swoim rytmem. Bociany to mądre zwierzęta i postępują zgodnie ze swoim instynktem.

CZYTAJ: Nagrali INTYMNE chwile bocianów. Niesamowite WIDEO 

W internecie posypały się komentarze: "Czekamy z optymizmem na rozwój wydarzeń", "Życie. Widać, że tata wie co robi". 

Nie wiadomo dokładnie, co było główną przyczyną wyrzucenia jaja. Możliwe, że stojąca pozycja Przygody przy składaniu jajka wpłynęła na zniekształcenie. 

Wiewiórki w Łazienkach Królewskich