Gołaszyn. Pijany dziadek poprosił wnuczka o pomoc. 16-latek nie powinien tego robić

2022-05-19 7:52
Gołaszyn. Pijany dziadek poprosił wnuczka o pomoc. 16-latek nie powinien tego robić
Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Gołaszyn. Pijany dziadek poprosił wnuczka o pomoc. 16-latek nie powinien tego robić

To mogło skończyć się tragicznie. 67-latek poprosił swojego niepełnoletniego wnuczka o pomoc. Nie byłby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że nastolatek nie powinien tego robić.

Cała sytuacja miała miejsce w sobotę (14 maja) około godz. 16:40 w miejscowości Gołaszyn (pow. rawicki). Policjanci zatrzymali do kontroli motorowerzystę wraz z pasażerem. Wtedy okazało się, że pojazd prowadził 16-latek z gminy Bojanowo, który nie posiada on uprawnień do kierowania jednośladem. - Jego pasażerem był jego dziadek, który niestety był nietrzeźwy badanie wykazało u mężczyzny niemal promil alkoholu we krwi - relacjonuje asp. sztab. Beata Jarczewska, oficer prasowa KPP Rawicz.

CZYTAJ: Piła. 17-latek wyładował agresję na trzech bezbronnych kobietach! Co w niego wstąpiło?!

Teraz 16-latek musi liczyć się z konsekwencjami swojego zachowania. Przed sądem dla nieletnich odpowie za jazdę jednośladem bez prawa jazdy oraz za to, że przewoził nietrzeźwego pasażera. - Oba czyny są wykroczeniami - wyjaśnia asp. sztab. Jarczewska, która mówi, że ukarany został także 67-latek. - Został ukarany mandatem karnym w wysokości 300 złotych za udostępnienie motoroweru, którego był właścicielem wnukowi, który nie posiada do tego uprawnień - dodaje policjantka.

Pijany rowerzysta "wleciał" pod prąd na rondo w Lesznie