Groźna sytuacja na A2 niedaleko Konina. Mogło dojść do dramatu!

2022-01-27 9:58
Groźna sytuacja na A2 niedaleko Konina. Mogło dojść do dramatu!
Autor: WITD Poznań Groźna sytuacja na A2 niedaleko Konina. Mogło dojść do dramatu!

Bardzo niebezpieczna sytuacja na autostradzie A2 w Żdżarach (pow. koniński). Ciężarówka prowadzona przez białoruskiego kierowcę stwarzała poważne zagrożenie dla innych pojazdów poruszających się na trasie. Została ona zatrzymana przez inspektorów Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego.

Do zdarzenia doszło we wtorek (25 stycznia) na autostradzie A2. Dokładnie na wysokości miejscowości Żdżary inspektorzy WITD z Konina zatrzymali ciężarówkę przewoźnika z Białorusi, który wykonywał międzynarodowy transport drogowy rzeczy z Litwy do Belgii, przewożąc 20 ton desek drewnianych. - Kierowca został wytypowany do kontroli z uwagi na nietypowe wybrzuszenie plandeki na naczepie. Ładunek desek usadowiony na paletach niebezpiecznie przechylił się na obydwie strony, rozpychając drewniane deski burtowe, a tym samym plandekę naczepy. Urządzenia służące do mocowania uległy rozluźnieniu, co spowodowało przechylenie się ładunku - tłumaczą inspektorzy.

Kierowca pojazdu próbował się tłumaczyć, że podczas załadunku omawiano sposób i zasady przewozu, zwracając wielokrotnie uwagę na ciągłą kontrolę mocowania. Mimo iż widział, że plandeka ulega odkształceniu to kontynuował tranzyt przez Polskę. - Inspektorzy wstrzymali ten transport, a kierowca został ukarany mandatem karnym. Nakazano mu też prawidłowe ustawienie urządzeń mocujących oraz poprawienie zabezpieczenia ładunku - dodają inspektorzy.

Samochód stanął w płomieniach na obwodnicy Torunia!