Kalisz: Dziewięć osób w osobowym audi! 20-latek stracił prawo jazdy

2021-10-19 17:56
Kalisz: Dziewięć osób w osobowym audi! 20-latek stracił prawo jazdy
Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Kalisz: Dziewięć osób w osobowym audi! 20-latek stracił prawo jazdy

Niecodzienne sceny na ulicach Kalisza. Policjanci zatrzymali 20-letniego kierowcę audi, który przewoził swoim samochodem osiem osób. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że ten pojazd posiadał pięć miejsc. Jak oni wszyscy się tam zmieścili?

Policjanci z kaliskiej drogówki zauważyli osobowe audi, którego kierowca jeździł po parkingu jednego z supermarketów. 20-latek był uczestnikiem zlotu miłośników motoryzacji, który zorganizowano na terenie Kalisza. - Policjanci zauważyli, że auto miało otwartą tylną kalpę bagażnika wewnątrz, którego siedziały trzy osoby. Dodatkowo okazało się, że wewnątrz auta oprócz kierowcy znajdowało się jeszcze pięciu pasażerów - relacjonuje asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowa KMP w Kaliszu.

Czytaj też: Szalony rajd mercedesem pod Słupcą. "Niechlubny rekordzista"

W związku z popełnionym wykroczeniem policjanci zatrzymali kierującemu dokument prawa jazdy. Dodatkowo 20-letni mieszkaniec powiatu kaliskiego został ukarany mandatem. Policjanci przypominają, że przewożenie większej liczby osób, niż ta określona w dowodzie rejestracyjnym, może być przyczyną tragedii. - Wielu kierowców świadomie nie przestrzega przepisów ruchu drogowego, nie zdając sobie sprawy z zagrożenia, jakie powodują. Każda „dodatkowa” osoba w aucie nie posiada pasów bezpieczeństwa i stanowi tym samym zagrożenie dla siebie, jak i dla innych współpasażerów - tłumaczy asp. Anna Jaworska-Wojnicz.

Pędziła audi jak szalona