Kępno: ognisko koronawirusa w Kępnie! Większość pracowników choruje bezobjawowo!

2020-05-21 13:58 MROK, MT
Już ponad 3,5 tysiąca Z COVID-19 w kraju. Co wiemy o nowych chorych z Podkarpacia?
Autor: Pixabay

Takiego obrotu spraw nikt się nie spodziewał. Po długim majowym weekendzie COVID-19 wykryto u dwóch pracowników fabryki mebli pod Kępnem na południu Wielkopolski. 10 dni później chorych było kolejnych dziesięć osób. Wczoraj w całym powiecie kępińskim były już… 153 osoby zarażone SARS-CoV-2. Do akcji wkroczyło już wojsko. - Wczoraj pobrano wymazy do badań od ostatniej trzeciej grupy pracowników - mówi Kazimierz Czesny, dyrektor fabryki Wersal.

Fabryka Mebli Wersal produkuje piękne tapicerowane kanapy, sofy i łóżka i sprzedaje je na całym świecie. Jest to jeden z większych pracodawców pod Kępnem i zatrudnia blisko tysiąc osób. Niestety w fabryce pojawiła się zaraza i co najgorsze ludzie chorowali głównie bezobjawowo. - Niektórzy tylko mieli podwyższoną gorączkę i stracili węch - mówi Czesny.

Na początku maja były tylko dwie osoby chore, ale ponieważ chorzy nie wiedzieli o zrażeniu, przychodzili do pracy i koronawirusowa lawina zakażeń ruszyła. Jak zapewnia starosta kępiński Robert Kieruzal firma bardzo dbała o to, by przestrzegane były wszystkie zalecenia inspektorów sanitarnych. - Wzmocniliśmy wewnętrzne wymagania oraz procedury, by wyeliminować ryzyko rozpowszechniania się wirusa wśród pracowników i zagwarantować bezpieczne warunki pracy na każdym stanowisku - napisał zarząd firmy w specjalnym oświadczeniu rozesłanym do mediów.

Teraz, jak informuje wojewoda wielkopolski, Łukasz Mikołajczyk działania inspekcji sanitarnej w powiecie kępińskim koncentrują się na likwidacji ogniska pandemicznego właśnie w fabryce mebli. Do pomocy wysłano już wojsko. 3 zespoły wymazowe przebadały ostatnią grupę osób, ponad 500, zatrudnionych w zakładzie. Hale produkcyjne firmy poddano dwukrotnej dezynfekcji. 

Dezynfekcja Wąchocka w walce z koronawirusem

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.