Koronawirus. Maseczki ochronne dla bezdomnych z Poznania! [ZDJĘCIA]

2020-05-21 13:24 BM
Maseczki ochronne dla bezdomnych z Poznania!
Autor: Straż Miejska Poznań

Bezdomni z Poznania otrzymali maseczki ochronne. Wspólną akcję zorgaznizowały Zarząd Transportu Miejskiego, Stowarzyszenie Społeczne oraz Straż Miejska Miasta Poznania.

Strażnicy Miejscy z Poznania poinformowali, że przeprowadzili kolejną wizytację miejsc przebywania bezdomnych w celu przekazania im maseczek ochronnych.

- Na początek otrzymaliśmy 200 sztuk maseczek, które zostały rozdzielone proporcjonalnie pomiędzy trzy referaty Straży: Nowe Miasto, Północ i Jeżyce. Strażnicy z tych rejonów, podczas wizytacji miejsc przebywania bezdomnych, przekazywali maseczki wszystkim spotkanym w koczowiskach osobom. Obecnie staramy się o pozyskanie kolejnej partii maseczek ochronnych, które przekażemy bezdomnym przebywającym w pozostałych rejonach miasta - relacjonuje Straż Miejska.

W trakcie każdej takiej wizytacji funkcjonariusze docierają do 92 miejsc, w których przebywają bezdomni. Wszystkie zastane osoby pytane są o samopoczucie, a także są informowane o zagrożeniach wynikających z panującej epidemii.

W akcję pozyskania i przekazania maseczek ochronnych dla bezdomnych zaangażowane były trzy instytucje: Zarząd Transportu Miejskiego, Stowarzyszenie Społeczne oraz Straż Miejska Miasta Poznania.

Policjanci rozdają maseczki ochronne

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.