Koronawirus w Kaliszu. Policjanci i żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej wspólnie patrolują ulice [ZDJĘCIA]

2020-04-06 9:43

Wspólne patrole policjantów i żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej pojawiły się na ulicach Kalisza. Wszystko po to, by zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców w związku z pandemią koronawirusa. Wspólne służby to głównie monitorowanie sytuacji związanej z przemieszczaniem się osób.

Na ulicach Kalisza pojawiły się wspólne patrole policjantów oraz żołnierzy WOT ze 124 Batalionu Lekkiej Piechoty w Śremie.

- Mundurowi będą przede wszystkim zwracać uwagę na osoby przemieszczające się na terenie miasta. Skontrolują, czy piesi zachowują wyznaczoną przepisami odległość oraz czy się nie grupują. Patrole sprawdzą, czy przestrzegane są zakazy dotyczące przebywania na placach zabaw i terenach zielonych, pełniących funkcje publiczne. Ostatnie doświadczenia pokazują, że są to miejsca, w których dochodzi do gromadzenia się ludzi, a tym samym – do zwiększenia szans na zakażenie - wyjaśnia rzecznik policji.

Policjanci apelują o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie w tym o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń, współpracę i realizowanie poleceń służb.

Koronawirus w Szpitalu Dziecięcym w Toruniu. Jak wygląda obecnie sytuacja - wyjaśnia rzecznik, dr Janusz Mielcarek:
Tak policja walczy z koronawirusem
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany