Ksiądz pedofil z filmu Sekielskiego trafi do więzienia! Sąd bezlitosny dla Arkadiusza H.

2021-03-08 14:02 mrok ago
Sąd bezlitosny dla księdza pedofila! Arkadiusz H. trafi do więzienia na kilka lat
Autor: Paweł Jaskółka/Super Express Sąd bezlitosny dla księdza pedofila! Arkadiusz H. trafi do więzienia na kilka lat

Miał być świadectwem bożej miłości, a był… potworem wyładowującym swoje seksualne dewiacje na dziecku. Ksiądz Arkadiusz H. molestował Bartłomieja Pankowiaka w jego własnym domu i zamienił jego życie w koszmar. Wiadomo, że to nie jedyna ofiara pedofila w sutannie, ale wszystkie pozostałe przestępstwa się przedawniły. Za to jedno złamane dziecięce życie - ksiądz właśnie usłyszał WYROK! Idzie za kratki na 3 lata! Dodatkowo ma także 10-letni zakaz kontaktu i pracy z dziećmi. - To sprawiedliwy wyrok, nie będę się odwoływać - mówi Pankowiak.

Ks. Arkadiusz H. to jeden z czarnych charakterów filmu braci Sekielskich „Zabawa w chowanego”. Od lipca 1997 roku był wikariuszem w Pleszewie. Opiekował się ministrantami, uczył religii, prowadził msze dla dzieci. Zaprzyjaźnił się z rodzicami Bartłomieja i jego brata Jakuba. Przychodził do ich domu i najpierw wykorzystywał starszego chłopca, ale gdy ten przeprowadził się, zaczął interesować się Bartłomiejem. Chłopiec miał wtedy tylko 10 lat! Doszło do tego, że przychodził do swojej ofiary, zamykał się w pokoju, gasił światło i molestował. Bartłomiej Pankowiak już jako dorosły mężczyzna zgłosił się do prokuratury i opowiedział o swojej traumie.

ZOBACZ: Skruszony ksiądz przyznał się do MOLESTOWANIA dziecka! Wstrząsające wyznania [ZDJĘCIA, WIDEO]

Prokuratura - po żmudnym śledztwie - oskarżyła Arkadiusza H. o seksualne wykorzystywanie Bartłomieja Pankowiaka. - Inne sprawy zostały umorzone z powodu przedawnienia - podkreślał sędzia Krzysztof Urbaniak z Sądu Rejonowego w Pleszewie. Duchowny przed sądem przeprosił swoją ofiarę. - To wszystko przez moją słabość ludzką - próbował się tłumaczyć.Łamiącym się głosem, błagał o przebaczenie: - Przyznaję się. Z głębi serca pokornego chciałbym bardzo przeprosić Bartłomieja Pankowiaka. Mam świadomość i poczucie ogromnej szkody, jaką przez swoją słabość ludzką i nieudolność i grzeszność dokonałem. Proszę o wybaczenie. Sędzia Krzysztof Urbaniak z Sądu Rejonowego w Pleszewie nie miał wątpliwości, że Arkadiusz H. powinien trafić za kratki. Przez 9 miesięcy Arkadiusz H. wykorzystał chłopca kilkanaście razy. Wyrok nie jest prawomocny. - To moim zdaniem sprawiedliwy wyrok - mówi Bartłomiej Pankowiak, któremu zależało na tym, by ksiądz po prostu odpowiedział za piekło, które mu zgotował. - Nie będę się odwoływał - mówi mężczyzna. Księdza na odczytaniu wyroku nie było na sali.

Ksiądz Arkadiusz H., był między innymi kapelanem szpitala w Kaliszu, a także proboszczem kilku parafii m. in. w Sycowie, Chwaliszewie i Pleszewie. W filmie „Zabawa w chowanego” - braciom Sekielskim udało się dowieść, że o zachowaniach księdza była informowana Kuria Diecezjalna w Kaliszu. Wówczas jedyne co zrobiono, to przeniesiono go do innej parafii. Pod adresem biskupa Edwarda Janiaka, który kierował kurią, pojawiły się zarzuty o tuszowaniu sprawy. Sprawę wyjaśnia Stolica Apostolska. Biskup do czasu zakończenia postępowania został zmuszony do opuszczenia diecezji kaliskiej. Ksiądz Arkadiusz H. został suspendowany przez biskupa kaliskiego. Ma zakaz sprawowania posługi kapłańskiej, a także noszenia stroju duchownego.

Ksiądz jest teraz na rencie i opiekuje się swoją schorowaną matką.

CZYTAJ: Musieli całować i dotykać księdza. Teraz walczą o duże pieniądze

Wyrok dla Księdza pedofila z Pleszewa