Leszno: Uderzył kobietę, bo zwróciła mu uwagę za brak maseczki! Jest akt oskarżenia

i

Autor: Internet/screen z nagrania Leszno: Uderzył kobietę, bo zwróciła mu uwagę za brak maseczki! Jest akt oskarżenia

Leszno: Uderzył kobietę, bo zwróciła mu uwagę za brak maseczki! Jest akt oskarżenia

2021-06-29 10:11

Kilka tygodni temu doszło w markecie Kaufland w Lesznie doszło do dantejskich scen. 48-letni mężczyzna uderzył kobietę, bo ta zwróciła mu uwagę na brak maseczki ochronnej. Sprawą zajęła się policja, a do sądu już trafił akt oskarżenia. Mężczyźnie grozi kara więzienia!

Do zajścia w markecie Kaufland w Lesznie doszło w sobotę (10 kwietnia). W kolejce do kasy najprawdopodobniej doszło do wymiany zdań, która zakończyła się bójką między klientami. Wszystko zarejestrowały kamery, a nagranie można było zobaczyć m.in. na naszych łamach.

- Znamy personalia tego mężczyzny. W uzgodnieniu z Prokuraturą wszczynamy sprawę z urzędu. Sprawca będzie rozliczony za czyny, których się dopuścił - mówił po całym zajściu mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik Wielkopolskiej Policji.

Wiele na to wskazuje, że kobieta zwróciła agresorowi uwagę, że ten nie miał założonej maseczki ochronnej.

Czytaj: Bójka w Kauflandzie w Lesznie. Kto kogo pierwszy uderzył? Zaskakujący komentarz!

Kilka dni później policjanci zatrzymali 48-latka, który usłyszał zarzuty: znieważenia wulgarnymi słowami, lekkie uszkodzenia ciała i naruszenie nietykalności. W środę (23 czerwca) prokuratura skierowała do Sądu Rejonowego w Lesznie akt oskarżenia przeciwko Wojciechowi P. Grozi mu kara nawet do 2 lat więzienia.

Bójka w Kauflandzie w Lesznie. Sieć sklepów komentuje zajście

Gdy nagranie ujrzało światło dzienne, skontaktowaliśmy się z biurem prasowym sieci Kaufland. Na nagraniu, które znalazło się w internecie słychać komentarze (prawdopodobnie pracowników sklepu lub ochroniarzy), którzy śmieją się z całego zajścia. Ponadto nie widać, aby kasjerka czy ktoś z obsługi sklepu zareagował na awanturę. Tak sieć marketów Kaufland skomentowała zdarzenie w Lesznie. Prowadzone jest także wewnętrzne postępowanie.

Pobił kobietę w sklepie, bo zwróciła mu uwagę, że nie ma maseczki