Jarocin: Matka myślała, że ratuje córkę przed więzieniem! Została paskudnie oszukana

Konin: Seniorka chciała RATOWAĆ swoją córkę. Została bezczelnie oszukana!
Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Jarocin: Matka myślała, że ratuje córkę przed więzieniem! Została paskudnie oszukana

Kolejne oszustwo w naszym regionie! 69-letnia mieszkanka Jarocina przekazała ogromne fałszywym policjantom po tym, jak wmówili jej, że jest to kaucja potrzebna na wyciągnięcie córki z aresztu. Policja wciąż apeluje o ostrożność i nieprzekazywanie żadnych pieniędzy.

Jak informuje PAP, do 69-letniej mieszkanki wielkopolskiego Jarocina zadzwoniła oszustka, która udawała córkę kobiety. Powiedziała, że w Anglii, gdzie mieszka i pracuje, spowodowała wypadek i grozi jej areszt. Jedynym ratunkiem miała być kaucja, dzięki czemu uniknie aresztowania.

ZOBACZ: Ostrów: Ksiądz trafił do szpitala z powodu koronawirusa! Wcześniej uczestniczył we mszy

- Oszustka poinformowała, że po pieniądze przyjdzie osoba wysłana przez miejscową prokuraturę – powiedziała Zaworska. Chwilę później w domu kobiety pojawił się mężczyzna, który zabrał ponad 90 tys. zł. Poszkodowana dopiero później zadzwoniła do córki i wtedy okazało się, że ta nie miała żadnego wypadku.

Policja przypomina, że metoda działania przestępców w takich przypadkach za każdym razem jest bardzo podobna. Najczęściej wyszukują osobę, jej adres i numer telefonu w książce telefonicznej, po czym nawiązują kontakt. Podają się za członka rodziny: wnuczka, kolegę, przyjaciela, a także na policjanta czy prokuratora.

CZYTAJ: Rawicz: Pracownice sklepu przez TRZY LATA okradały szefa! Zaskakujące metody [ZDJĘCIA]

Rocznica katastrofy smoleńskiej. Rodzice Przemysława Gosiewskiego (+46 l.) wystawili synowi pomnik i urządzili izbę pamięci