Napad na kuriera w Lesznie! Ukradli paczkę o dużej wartości, którą wcześniej zamówili

2022-05-19 14:19
Napad na kuriera w Lesznie! Ukradli paczkę o dużej wartości, którą wcześniej zamówili
Autor: KPP Leszno Napad na kuriera w Lesznie! Ukradli paczkę o dużej wartości, którą wcześniej zamówili

Niebezpieczne zdarzenie w Lesznie (woj. wielkopolskie). Doszło tam do napaści rozbójniczej. Ofiarą padł kurier. W sprawie zatrzymano dwóch mężczyzn i kobietę, którzy wszystko sobie dokładnie zaplanowali.

Do zdarzenia doszło w piątek (13 maja) w samo południe. Dostawca paczek jednej z firm kurierskich podczas dzwonienia domofonem do mieszkania w bloku wielorodzinnym w Lesznie został napadnięty przez nieznanego mu mężczyznę. - Sprawca na klatce schodowej użył wobec dostawcy gazu łzawiącego, wyrwał paczkę, a następnie uciekł. Była to paczka pobraniowa o wartości prawie 15 tysięcy złotych - mówi Monika Żymełka, oficer prasowa KPP w Lesznie.

Mundurowi szybko ustalili, że związek z tym przestępstwem ma troje mieszkańców województwa dolnośląskiego. - Już po trzech dniach funkcjonariusze zatrzymali w swoich domach, w Legnicy i Zgorzelcu, 32-letnią kobietę i dwóch mężczyzn w wieku 23 i 30 lat - tłumaczy Żymełka.

Okazało się, że to kobieta zamówiła na jednym z portali ogłoszeniowych paczkę pobraniową z zawartością złotego łańcucha. W międzyczasie utrzymywała kontakt z kurierem w celu odbioru przesyłki, natomiast jej znajomi zajęli się zaplanowaniem ataku na mężczyznę. - 23-latek użył wobec dostawcy miotacza gazu łzawiącego, wyrwał paczkę i uciekł. Następnie we troje spieniężyli zawartość paczki w jednym z wrocławskich lombardów - opowiada policjantka.

Leszczyńscy policjanci dotarli do tego miejsca i odzyskali skradzioną biżuterię. Natomiast wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty dokonania rozboju na kurierze, przy czym 23-latek dokonał tego przestępstwa w warunkach recydywy. - Usłyszał też zarzut posiadania narkotyków, które policjanci znaleźli przy nim w chwili zatrzymania. Nie wykluczone, że lista zarzutów ogłoszonych podejrzanym ulegnie zwiększeniu, gdyż z wstępnych ustaleń wynika, że podobnych rozbojów dokonywali na terenie zachodniej Polski - relacjonuje Żymełka.

W środę (18 maja) Sąd Rejonowy w Lesznie na wniosek miejscowej prokuratury aresztował wszystkich podejrzanych na okres 3 miesięcy. Grozi im do 12 lat więzienia, a 23-latkowi nawet do 18 lat.

Sonda
Czy zostaliście kiedyś napadnięci?
Gang Gruzinów napadł na pracowników krakowskiego kantoru! Pobili i skopali konwojenta