NIELEGALNE papierosy w pięknym audi! Kierowca nie popisał się pomysłowością [ZDJĘCIA]

i

Autor: KMP w Lesznie

NIELEGALNE papierosy w audi! Kierowca nie popisał się pomysłowością [ZDJĘCIA]

2020-03-03 8:49

To miała być rutynowa kontrola, ale jej finału chyba nikt się nie spodziewał. W minionym tygodniu na ulicy Grunwaldzkiej w Lesznie policjanci zatrzymali do kontroli samochód marki audi. W trakcie sprawdzeń okazało się, że za fotelem kierowcy na podłodze znajduje się ponad 100 paczek papierosów różnych marek zagranicznych bez polskich znaków akcyzy!

- Policjanci zatrzymali kierowcę, którym okazał się 56-letni mieszkaniec Leszna. W trakcie przeszukania zajmowanych przez niego pomieszczeń policjanci znaleźli duże ilości nielegalnego towaru – w domu ponad tysiąc paczek papierosów, natomiast w wyjmowanej na jednym z leszczyńskich osiedli piwnicy prawie 10 tysięcy paczek. Łącznie ponad 200 tysięcy sztuk nielegalnych papierosów - wyjaśnia rzecznik policji, Monika Żymełka.

56-latek usłyszał zarzut przewożenia i przechowywania wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Gdyby podejrzany wprowadził nielegalny towar do obiegu to naraziłby Skarb Państwa na stratę w kwocie ponad 250 tysięcy złotych. Teraz 56-latkowi grozi do 3 lat więzienia.

Odwołają EURO przez KORONAWIRUSA?
Nasi Partnerzy polecają