Paskudne napisy na Ratuszu w Ostrowie Wielkopolskim. Sprawca przyznał, że był... wzburzony

2021-05-21 19:25
Paskudne napisy na Ratuszu w Ostrowie Wielkopolskim. Sprawca przyznał, że był... wzburzony
Autor: KPP Ostrów Wielkopolski Paskudne napisy na Ratuszu w Ostrowie Wielkopolskim. Sprawca przyznał, że był... wzburzony

23-letni mężczyzna zniszczył elewację budynku Ratusza w Ostrowie Wielkopolskim. Wszystko nagrały kamery monitoringu, dzięki którym policjanci dotarli do sprawcy. Jak mężczyzna tłumaczył swoje zachowanie?

W nocy z 16 na 17 maja nieznany wówczas sprawca rozlał farbę i naniósł napisy na budynku Ratusza w Ostrowie Wielkopolskim. Policjanci, którzy zajęli się sprawą zabezpieczyli ślady i zapis monitoringu miejskiego. Dzięki temu udało się dotrzeć do wandala.

- Policjanci już następnego dnia dotarli do mężczyzny podejrzewanego o ten czyn. Okazał się nim 23-latek z Ostrowa Wielkopolskiego. Mężczyzna został zatrzymany - relacjonuje rzecznik prasowy ostrowskiej policji mł. asp. Małgorzata Michaś.

Zobacz: Zniszczono tablicę upamiętniającą Pawła Adamowicza. Sprawcy zostawili WULGARNY list

Ostrowianin przyznał się do zarzucanych czynów i tłumaczył swoje zachowanie silnym wzburzeniem emocjonalnym. Teraz 23-latek odpowie za zniszczenie mienia, za co kodeks karny przewiduje od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Szok! Wandale zdewastowali ogródek piwny. Urządzili sobie dziką imprezę [WIDEO]