Podmienił kluczyk, aby mieć wymarzone BMW! 24-letni oszust w rękach policji

2021-02-17 11:15
Podmienił kluczyk, aby mieć wymarzone BMW! 24-letni oszust w rękach policji
Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Podmienił kluczyk, aby mieć wymarzone BMW! 24-letni oszust w rękach policji

24-letni mieszkaniec powiatu kolskiego w województwie wielkopolskim bardzo chciał mieć samochód marki BMW. W związku z tym zdecydował się na oszustwo, które sporo go będzie kosztowało!

W czwartek (4 lutego) 24-letni mieszkaniec powiatu kolskiego przyjechał do Turku, żeby obejrzeć wystawione na sprzedaż BMW. Mężczyzna nie miał zamiaru kupować tego pojazdu, ale bardzo chciał go mieć.

- W trakcie oglądania samochodu podmienił kluczyk i poinformował sprzedającego, że jest zainteresowany kupnem, ale musi wypłacić pieniądze. Oddalił się, ale po chwili wrócił i odjechał wcześniej oglądanym samochodem – opisał w rozmowie z PAP, asp. sztab. Mateusz Latuszewski, oficer prasowy KPP w Turku.

Kilka godzin później policjanci zatrzymali 24-latka na terenie Koła. Samochód został odzyskany, a 24-latek ma kłopoty.

- Podejrzany usłyszał już zarzut kradzieży z włamaniem do samochodu wartości 9 tys. zł. Policjanci dodatkowo przedstawili mu zarzut niestosowania się do zakazu kierowania pojazdami z uwagi na orzeczony i obowiązujący zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi do 2024 roku - dodał policjant.

Jak przekazał Latuszewski, 24-latek był w przeszłości wielokrotnie karany za łamanie zakazu kierowania pojazdami. Teraz grozi mu do 10 lat więzienia.

Zgłosił kradzież mikroauta. Nie zgadniecie, gdzie było!