Skatowali 39-latka tłuczkiem, a jego ciało zawinęli w dywan. Brutalne morderstwo w Kaliszu

2022-01-18 19:10
Zabił szefa i zawinął w dywan
Autor: PAWEŁ JASKÓŁKA/SUPER EXPRESS Zabił szefa i zawinął w dywan

Makabryczna zbrodnia w Kaliszu (woj. wielkopolskie). 31-letni Łukasz O. zamordował swojego pracodawcę 39-letniego Tomasza M. O zabójstwo oskarżono także 24-letniego kompana agresora. Akt oskarżenia w tej sprawie trafił właśnie do sądu.

Do zbrodni doszło 26 stycznia 2021 roku po południu w jednym z mieszkań przy ul. Fabrycznej w Kaliszu. Tego dnia 31-letni Łukasz O. zadzwonił do swojego pracodawcy 39-letniego Tomasza M. z informacją, że ma dla niego do zwrotu pieniądze, o kradzież których wcześniej został posądzony. Zaprosił go do siebie, gdy z mieszkania wyszła jego konkubina z dzieckiem do żłobka. Kiedy pokrzywdzony pojawił się w mieszkaniu okazało się, że jest tam jeszcze inny mężczyzna. Podczas spotkania doszło do kłótni, która przerodziła się w bójkę. 39-letni ojciec trzech synów zmarł na miejscu zdarzenia. - Działając wspólnie i w porozumieniu z bezpośrednim zamiarem pozbawienia życia podejrzani zaatakowali pokrzywdzonego, bijąc drewnianym tłuczkiem po głowie. Bili go pięściami i nogami po całym ciele. Dusili pokrzywdzonego poprzez zadzierzgnięcie na szyję kabla, co doprowadziło do śmierci – powiedział rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meler.

Podejrzani postanowili zatrzeć ślady, zawinęli zwłoki w dywan i próbowali wynieść ciało. Wstrząsające kulisy tej zbrodni opisywaliśmy w jednym z naszych artykułów, który znajduje się TUTAJ. - Nie udało się, ponieważ do domu wróciła kobieta. Zawiadomiła policję - powiedział Meler. Jak dodał prokurator za zabójstwo grozi im nawet dożywocie.

Sonda
Jaka kara powinna być za morderstwo?
Kraków. 26-latek zabił dla złotych monet i pieniędzy