Szamotuły: Nie żyje znana katechetka. To było morderstwo? Kim była Mariola K.?

2021-09-30 11:34
Szamotuły: Nie żyje znana katechetka. To było morderstwo? Kim była Mariola K.?
Autor: mat. prywatne/ Facebook Szamotuły: Nie żyje znana katechetka. To było morderstwo? Kim była Mariola K.?

Czy w Szamotułach (woj. wielkopolskie) doszło do strasznego morderstwa? Nie żyje Mariola K., którą znali niemal wszyscy mieszkańcy. Kobieta była nauczycielką religii, ale także udzielała się społecznie. W sprawie zatrzymano jej 20-letniego syna. Kim była Mariola K.?

We wtorek (28 września) doszło do makabrycznego odkrycia. W jednym z mieszkań w centrum Szamotuł znaleziono zwłoki Marioli K. Policjanci, po oględzinach zwłok, od razu wiedzieli, że mogą mieć do czynienia z zabójstwem. W sprawie został zatrzymany jej 20-letni syn Ireneusz K. Na ten moment prokuratura nie udziela szczegółowych informacji na temat tego zdarzenia. Wiele wyjaśni sekcja zwłok kobiety. Mieszkańcy są jednak mocno poruszeni tym, co się stało.

Kim była Mariola K.?

Mariola K. była znaną i lubianą katechetką. Uczyła dzieci w Szkole Podstawowej nr 1 w Szamotułach. Kobieta udzielała się także społecznie. W wyborach samorządowych w 2018 roku kandydowała nawet do rady miasta. Na ulotkach wyborczych pisała, że jest nie tylko dyplomowanym nauczycielem religii, ale także terapeutką pedagogiczną. - Charakteryzuje mnie odpowiedzialność, lojalność, sumienność, pracowitość, komunikatywność oraz otwartość na potrzeby ludzkie - można było przeczytać na ulotkach wyborczych. - Mariola była ciepłą, wrażliwą osobą. Wszystkim pomagała, nikogo by nie skrzywdziła - mówi "Super Expressowi" Włodzimierz Kaczmarek, były burmistrz Szamotuł.

Mariola K. kierowała się zasadą, że człowiek i jego sprawy są najważniejsze. W samorządzie chciała poprawiać los najbardziej potrzebujących. 58-latka nie uzyskała jednak mandatu radnej.

Morderstwo w Wiśniowej, wnuczka zabiła babcię
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE