Strzały na DK 25 koło Kalisza. Dramatyczna kłótnia dwóch kierowców

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Strzały na DK 25 koło Kalisza. Dramatyczna kłótnia dwóch kierowców

Strzelanina na drodze

Strzały na DK 25 koło Kalisza. Dramatyczna kłótnia dwóch kierowców

2022-08-18 15:58

Kłótnie między kierowcami czasami mogą się przerodzić w dramatyczne zajście. Tak było w miejscowości Kokanin Kolonia k. Kalisza. Jeden z kierowców podczas awantury wyciągnął broń i oddał trzy strzały! Sprawą zajęła się policja.

Do zdarzenia doszło 12 sierpnia około godz. 13:00 na DK 25 w wielkopolskiej wsi Kokanin Kolonia k. Kalisza. Dwóch kierowców pokłóciło się o to, kto z nich w trakcie jazdy złamał przepisy ruchu drogowego. Wymiana zdań zmieniła się w burzliwą kłótnię między mężczyznami. W czasie eskalacji konfliktu 32-letni kierowca samochodu marki Mercedes Benz wyjął z pojazdu pistolet na kule obezwładniające. W kierunku 39-letniego kierowcy ciężarówki oddał trzy strzały i uciekł. - Zawiadomiona policja zatrzymała mężczyznę, w jego organizmie stwierdzono 2 promile alkoholu – powiedziała kom. Monika Rataj z biura prasowego kaliskiej policji.

Strzały pod Wyszkowem. Mężczyzna, który miał zabić żonę i teściową, zatrzymany przez policję

Sprawę przejęła prokuratura. Śledczy stwierdzili, że mężczyzna działał bez powodu i w sposób rażący naruszył porządek publiczny. - Groził pokrzywdzonemu pozbawieniem życia. Okoliczności, w jakich to się odbywało i wypowiedziane słowa wzbudziły w kierowcy ciężarówki uzasadnioną obawę, że groźby zostaną spełnione - wyjaśnił rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meler.

32-latek usłyszał zarzut kierowania gróźb karalnych w warunkach czynu chuligańskiego, za co grozi do dwóch lat więzienia. W czwartek (18 sierpnia) mężczyzna trafił do aresztu na dwa miesiące. Jak wyjaśnił prokurator, podejrzany musi być zbadany przez biegłego psychiatrę, ponieważ jego zachowanie nie było adekwatne do zdarzenia.