Straż pożarna

i

Autor: Pixabay Zdj. ilustracyjne.

Siostra uratowała brata

14-latek leżał nieprzytomny w łazience. Uratowała go młodsza siostra, strażacy w akcji

2022-12-12 20:54

W Kielcach (woj. świętokrzyskie) 11-letnia dziewczynka uratowała swojego brata, który zatruł się tlenkiem węgla podczas kąpieli. Do zdarzenia doszło w jednym z mieszkań przy ulicy Konarskiego. Informację przekazała świętokrzyska straż pożarna.

Zatrucie tlenkiem węgla w Kielcach. 14-letni chłopak poszkodowany

W poniedziałek (12 grudnia) wieczorem służby zostały zaalarmowane, że w jednym z mieszkań przy ulicy Konarskiego w Kielcach, 14-letni chłopak prawdopodobnie zatruł się tlenkiem węgla. Chłopiec przebywał w domu ze swoją młodszą 11-letnią siostrą. Dziewczynka zaniepokojona, że jej brat długo nie wychodzi z łazienki, zadzwoniła do mamy, która była w pracy. Kobieta poleciła córce otworzyć okna i przewietrzyć mieszkanie oraz zawiadomiła służby ratunkowe.

Chłopiec nieprzytomny został ewakuowany z łazienki przez ratowników PSP. Odzyskał przytomność, będąc już pod opieką zespołu ratownictwa medycznego. Chłopiec został zabrany do szpitala – przekazał st.kpt. Marcin Bajur, oficer prasowy świętokrzyskiej straży pożarnej. Bajur podkreślił jednocześnie, że dzięki odpowiedzialnemu zachowaniu 11-latki, chłopca udało się uratować. Ratownik zwrócił uwagę, że nawet po przewietrzeniu mieszkania stężenie tlenku węgla było wysokie i wynosiło ok. 100 ppm. Prawdopodobnie źródłem czadu był wadliwie działający piecyk gazowy. Strażacy ponownie apelują, o montaż w mieszkaniach czujników tlenku węgla.

Sonda
Jak oceniasz pracę strażaków?
Podkarpackie zasypane śniegiem. Jedni się cieszą, inni irytują
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany