Arsenał w Ostrowcu: DRAGI, BROŃ i AMUNICJA

2019-10-09 14:33

W godzinach przedpołudniowych informowaliśmy o 31-letnim mieszkańcu Ostrowca, przy którym znaleziono pocisk i znaczne ilości narkotyków. Według najnowszych informacji przekazanych przez świętokrzyską policję to dopiero początek długiej listy nielegalnych fantów. U mężczyzny znaleziono również broń hukową, podejrzane tabletki, 80 sztuk amunicji i całą masę osprzętu do odurzania się. Zatrzymane przedmioty są analizowane przez biegłych.

Ostrowieccy funkcjonariusze już od jakiegoś czasu podejrzewali, że mieszkaniec miasta może mieć coś wspólnego z procederem narkotykowym. Policjanci zatrzymali 31-latka, kiedy ten przemieszczał się na skuterze.

Nerwowe i agresywne zachowanie mężczyzny wzbudziło podejrzenia mundurowych, którzy postanowili przeszukać mieszkańca Ostrowca.

Przy mężczyźnie faktycznie znaleziono narkotyki, ale nielegalne substancje to nie jedyny problem 31-latka. Po chwili okazało się, że posiadał on przy sobie schowaną w plecaku broń hukową z 8 nabojami.

W następstwie tego odkrycia, mundurowi dokonali rewizji domu mężczyzny. Na terenie jego posiadłości ujawniono prawdziwy skład niebezpiecznych i nielegalnych przedmiotów. Policjanci znaleźli: 18 tabletek koloru brązowego, kruszarkę, fajkę metalową, fajkę wodną oraz 72 sztuki amunicji kal. 9mm.

Ponadto - jak już wcześniej pisaliśmy - funkcjonariusze odkryli na terenie 31-latka 100 gramów narkotyków: blisko 80 gramów białego proszku wstępnie zidentyfikowanego jako amfetamina oraz niemal 20 gramów suszu roślinnego wstępnie zidentyfikowanego jako marihuana oraz pocisk artyleryjski z czasów II wojny światowej. To ostatnie znalezisko było powodem ewakuacji okolicznych mieszkańców.

Mężczyzna z Ostrowca będzie się musiał liczyć z długą odsiadką. Za samo posiadanie znacznych ilości środków odurzających grozi mu 10 lat pozbawienia wolności. 

Mundurowi złożą wniosek o areszt dla 31-latka.