BOMBA I NARKOTYKI w bloku. EWAKUACJA stu mieszkańców

2019-10-09 11:14 ToM
zdj. ilustracyjne
Autor: Podkarpacka policja

Wybuchowe połączenie w Ostrowcu Św. Podczas działań operacyjnych ostrowieccy policjanci ujawnili 100 gramów narkotyków u 31-letniego mężczyzny. To nie był koniec jego problemów - w trakcie przeszukania jego domu okazało się, że w budynku jest pocisk-niewybuch z czasów II wojny światowej. Mieszkańcy bloku zostali ewakuowani.

Cała sprawa rozpoczęła się w momencie, gdy ostrowieccy funkcjonariusze ujawnili niedozwolone substancje przy 31-letnim mieszkańcu miasta. W następstwie tego zdarzenia w domu 31-latka odbyło się przeszukanie, podczas którego znaleziono narkotyki w znacznych ilościach.

Nie był to koniec problemów mężczyzny. Okazało się bowiem, że w jego piwnicy znajduje się kolejny groźny przedmiot - niewybuch z czasów drugiej wojny światowej. Odnaleziony artefakt to pocisk artyleryjski kaliber 88 milimetrów, o długości ok. 30 centymetrów.

- Dla bezpieczeństwa mieszkańców, po uzgodnieniu z saperami, podjęto decyzję o ewakuacji jednej klatki, potem strażacy przyjechali na miejsce i stwierdzili, że trzeba ewakuować cały blok - mówi asp. Ewelina Wrzesień, oficer prasowy ostrowieckiej policji. - Saperzy zabrali pocisk, nie było żadnych poszkodowanych osób, mieszkańcy  wrócili we wtorek wieczorem do domów - dodaje.

To jednak nie koniec problemów 31-letniego mieszkańca Ostrowca. Poza bombą w jego posiadłości ujawniono, jak wylicza asp. Wrzesień, prawie 80 gramów amfetaminy i blisko 20 gramów marihuany. Za posiadanie tych substancji mężczyźnie może grozić nawet 10 lat więzienia.

Zatrzymano również inne niebezpieczne przedmioty, w tym amunicję, które właśnie są badane przez biegłego. 

- Po tym jak biegły wypowie się w sprawie znalezionej amunicji, będą postawione odpowiednie zarzuty - kończy asp. Ewelina Wrzesień.