Bogdan Wenta będzie operowany! Prezydenta Kielc uratował kask?

2022-05-12 12:34
Bogdan Wenta
Autor: Artur Hojny/SUPER EXPRESS Bogdan Wenta

Prezydent Kielc Bogdan Wenta po wypadku na rowerze przebywa w szpitalu. Pechowy powrót z pracy skończy się na stole operacyjnym. Włodarz przejdzie operację jeszcze dziś - wynika z najnowszych doniesień. "Jechał w kasku, dzięki czemu nie doszło do żadnych obrażeń głowy".

Wypadek prezydenta Kielc. W środę (11 maja) chciał wrócić do domu, a wylądował w szpitalu. Bogdan Wenta jechał rowerem, ale w okolicach Starostwa Powiatowego coś poszło nie tak. - W trakcie jazy koło roweru zjechało ze ścieżki, w wyniku czego doszło do upadku prezydenta. Na skutek upadku doszło do złamania lewej łopatki bez zwichnięcia stawu ramiennego oraz złamania żebra lewego, a także kilku niegroźnych stłuczeń i otarć - sprecyzował rzecznik Marcin Januchta. Włodarz Kielc jeszcze dziś przejdzie operację. Po niej, jeśli zajdzie taka konieczność, dzień albo dwa spędzi w szpitalnym łóżku. Ale rzecznik uspokaja: stan jego zdrowia jest dobry, a obowiązki przejęła Bożena Szczypiór (pierwszy zastępca).

Więcej o sprawie: Bogdan Wenta miał wypadek! Prezydent Kielc przebywa w szpitalu

Express Biedrzyckiej - gen. Bogusław Pacek: Bez nadzwyczajnych działań Zachodu Ukraina sobie nie poradzi

Wiadomo, że wracając z pracy Wenta miał kask rowerowy, co prawdopodobnie skutecznie uchroniło prezydencką głowę. I jest dobrą przestrogą dla wszystkich kolarzy.

Sonda
Czy nosisz kask jeżdżąc na rowerze/nartach/hulajnodze itp?