Busko: Pijany w sztok traktorzysta staranował samochód i płot! "Może się dogadamy?" [ZDJĘCIA]

2020-07-30 13:46 Tomasz Majta

Kiedy 49-letni mężczyzna z okolic Buska-Zdroju odpoczywał przed domem, nagle usłyszał głośny huk! Gdy wybiegł na ulice okazało się, że traktor wjechał w jego samochód, a zatrzymał się dopiero na solidnym ogrodzeniu. Sprawcą zdarzenia był kompletnie pijany 32-latek, który mimo upojenia wpadł na "błyskotliwy" pomysł. - Może się dogadamy - zapytał.

Gospodarz nie skorzystał z propozycji traktorzysty, postanowił natomiast wezwać na miejsce policję. Funkcjonariusze na miejscu zastali obu mężczyzn oraz rozbity ciągnik. Od razu widać było, że traktorzysta jest mocno pijany. Alkomat wskazał aż 2,6 promila alkoholu w organizmie. Policjanci postanowili sprawdzić również i jego pojazd, który wcale nie był w lepszym stanie niż właściciel.

- Mundurowi stwierdzili między innymi niesprawność układu kierowniczego, co w połączeniu ze stanem psychofizycznym kierującego mogło doprowadzić do tragedii. W tym przypadku skończyło się na uszkodzeniu zaparkowanego przy ogrodzeniu auta i samego ogrodzenia - informuje asp. Tomasz Piwowarski, oficer prasowy buskiej policji.

Pijany traktorzysta musi przygotować się na konsekwencje swojej bezmyślności. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności, wysoką grzywnę oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Schronisko w Dyminach koło Kielc poszukuje nowych wolontariuszy

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.