"J***ć PiS". Protest kobiet w Kielcach! "Nie godzimy się na PIEKŁO kobiet"

2020-10-24 19:56 tom
J***ć PiS. Protest kobiet w Kielcach! Nie godzimy się na PIEKŁO kobiet
Autor: ToM "J***ć PiS". Protest kobiet w Kielcach! "Nie godzimy się na PIEKŁO kobiet"

Mimo pandemii ponad tysiąc mieszkańców Kielc wyszło na ulice w piątkowy wieczór, aby zaprotestować przeciw wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego, który zakazuje aborcji, nawet w przypadku, gdy płód ma ciężkie i nieodwracalne uszkodzenia. Protestujący nie przebierali w słowach - słychać było dosadne i nierzadko wulgarne okrzyki z hasłami: "j***ć PiS", "j***ć Ziobrę" czy "wyp***dalać" na czele.

Piątkowy protest rozpoczął się o godzinie 18:00. Kielczanie i kielczanki zgromadzili się przed siedzibą PiS przy ul. IX Wieków, skąd wyruszyli do biura poselskiego Zbigniewa Ziobry, które jest zlokalizowane niewiele dalej, przy ul. Warszawskiej. Wiele osób miało transparenty, szczególnie w oczy rzucał się wielki, czerwony baner z napisem" "WYP***DALAĆ". Wszyscy protestujący pamiętali o maseczkach.

- Nie możemy się poddać, to moment, w którym musimy powiedzieć stop – podkreślała Małgorzata Marenin, koordynatorka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet i organizatorka protestu w Kielcach. - Nie godzimy się na piekło kobiet - nawoływała przez megafon. - Nie zgadzamy się na to, żeby stary kawaler uznawał kobietę za inkubator - mówili protestujący.

W proteście, choć nie w stolicy Świętokrzyskiego, lecz w Warszawie, wziął też udział Andrzej Szejna z Lewicy, który udał się pod dom Kaczyńskiego. Poseł z Kielc przypomniał, że z wykształcenia jest prawnikiem i zapewnił, że protestujący mogą liczyć na jego wsparcie w przypadku ewentualnych problemów.

Aborcja, jeśli istnieje duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu, jest niezgodna z Konstytucją - brzmi orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego. Organ pochylił się nad tym tematem na wniosek posłów z PiS, Konfederacji i Kukiz'15.

Strajk kobiet w Krakowie