Jak w "Ślepnąc od świateł"! Ponad 4 kg mefedronu w aucie, w domu kokaina!

2020-09-25 15:20 ToM
Jak w Ślepnąc od świateł! Ponad 4 kg mefedronu w aucie, w domu kokaina!
Autor: Świętokrzyska Policja Jak w "Ślepnąc od świateł"! Ponad 4 kg mefedronu w aucie, w domu kokaina!

Sceny niczym z kultowego serialu "Ślepnąc od świateł" rozegrały się z udziałem włoszczowskich mundurowych. Kryminalni z wydziału antynarkotykowego przejęli od 31-latka najpierw aż 4 kg, a potem ponad kilogram mefedronu i 3,5 gramów kokainy. Inaczej jednak niż w serialu na podstawie bestselleru Jakuba Żulczyka mężczyzna nie może liczyć na żadne polityczne interwencje, a zamiast tego szykować się na długą odsiadkę za posiadanie twardych narkotyków.

31-letni mieszkaniec powiatu koneckiego prowadził niepozorny samochód marki skoda, ale zawartość jego bagażu okazała się co najmniej niecodzienną! Mężczyzna przewoził 4 kg mefedronu. Na tym jednak nielegalne znaleziska się nie zakończyły, bowiem mieszkaniec naszego regionu posiadał spore zapasy również w domu. Funkcjonariusze znaleźli ponad kilogram podobnego pod względem działania do amfetaminy niebezpiecznego mefedronu i dodatkowo 3,5 grama kokainy.

- Podczas kontroli pojazdu okazało się również, że kierujący pojazdem prawdopodobnie znajduje się pod działaniem środków odurzających. Potwierdziły to wstępne badania przeprowadzone przez mundurowych.  Mężczyźnie pobrano krew do szczegółowych badań - informuje sierż. szt. Monika Jałocha z włoszczowskiej policji.

31-latek został zatrzymany na terenie woj. łódzkiego, natychmiast trafił do policyjnego aresztu, a jego zapasy do laboratorium. Decyzją prokuratora najbliższe trzy miesiące spędzi za kratami, a dalszej perspektywie musi liczyć się z nawet 10-letnią odsiadką.

Groby polskich komunistów. Tak pochowani są dygnitarze PRL. Niezapomniani

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.