KARAMBOL w Wąchocku! Wśród rannych 6-letnie DZIECKO!

2020-01-21 19:31 ToM
KARAMBOL w Wąchocku! Do szpiatala trafiło 6-letnie dziecko
Autor: policja.gov.pl 6-letnie dziecko w szpitalu! KARAMBOL w Wąchocku!

Kolejny groźny wypadek z udziałem dziecka w woj. świętokrzyskim we wtorek! Tym razem w Wąchocku na drodze krajowej nr 42 doszło do karambolu, w wyniku którego zderzyły się cztery samochody. Do szpitala przetransportowano trzy osoby, w tym 6-letnie dziecko. Na miejscu zdarzenia ruch odbywa się wahadłowo, wyznaczono też objazdy.

Do wypadku doszło około godziny 17:00 w Wąchocku na krajowej trasie nr 42. W zdarzeniu brała udział ciężarówka marki iveco i trzy samochody osobowe: peugeot, audi i bmw. Jak mówi oficer prasowy starachowickiej policji sierż. szt. Paweł Kusiak, zdarzenie przypominało efekt domina.

- Iveco uderzyło w peugeota, peugeot automatycznie w "beemkę" i w audi - wylicza Paweł Kusiak. - Wszyscy kierowcy byli trzeźwi - dodaje.

W wyniku zdarzenia do szpitali przewieziono trzy osoby, w tym 6-letnie dziecko. Malec musi przygotować się na rozłąkę z rodzicami - będzie hospitalizowany aż w Kielcach, bowiem w Starachowicach nie ma oddziału pediatrycznego.

Na miejscu ruch odbywa się wahadłowo dla samochodów osobowych, ciężarówki muszą jechać objazdem drogą wojewódzką nr 744 przez miejscowości Tychów i Mirzec w stronę Wąchocka.

Utrudnienia w ruchu mogą potrwać do godziny 21:00. Wstępnie ustalono, że karambol spowodował kierowca iveco, który nie dostosował prędkości do warunków.