Kielce. Bogdan Wenta rządzi miastem już dwa lata! [SONDA]

2020-11-23 12:17 Rafał Strzelec
Kielce. Bogdan Wenta rządzi miastem już dwa lata! [SONDA]
Autor: Bogdan Wenta/ Facebook.com Kielce. Bogdan Wenta rządzi miastem już dwa lata! [SONDA]

Bogdan Wenta podsumowuje swoje dwuletnie rządy w Kielcach. Prezydent miasta 22 listopada przypomniał, że minęły już dwa lata, odkąd pełni swoje stanowisko. - W 2018 roku mandat Prezydenta Kielce przyjąłem z radością, ale też z pokorą. Czułem i czuję do dziś ciężar spoczywającej odpowiedzialności - wspomina Wenta. Jak oceniacie jego dotychczasową prezydenturę.

Bogdan Wenta został zaprzysiężony na prezydenta Kielc 22 listopada 2018 roku. Włodarz miasta postanowił przypomnieć o tym fakcie na Facebooku. - Zapowiadałem, że zamierzam pracować w sposób rzetelny, odpowiedzialny i uczciwy na rzecz naszego miasta. Realizować projekty, które mogą przysłużyć się jego rozwojowi. Zaniechać tych, które były tylko mrzonką i obietnicami bez pokrycia, by powstałą z nich energię i czas przeznaczyć na to, co ważne oraz realne do spełnienia. Te wartości przyświecają mi każdego dnia, gdy przekraczam próg Urzędu Miasta - napisał Wenta.

Jak przyznał, zwycięstwo w wyborach prezydenckich było tylko i wyłącznie środkiem do celu, jakim jest zmiana Kielc na lepsze. Wenta przypomniał, że głosowało na niego ponad 49 tys. mieszkańców miasta, co jest największym wynikiem spośród wszystkich dotychczasowych prezydentów miasta. W najbliższych dniach prezydent Kielce chce podsumowywać swoje dotychczasowe działania na stanowisku.

Jak oceniacie jego prezydenturę? Jakie są największe sukcesy, a jakie największe porazki Bogdana Wenty na stanowisku prezydenta Kielc? Czekamy na Wasze komentarze i głosy w poniższej sondzie.

Kielce w czasie pandemii