Kielce: Nie żyje Bartosz Wach, świetny szachista. Miał tylko 28 lat

2020-11-20 17:37 ToM
Kielce: Nie żyje Bartosz Wach, świetny szachista. Miał tylko 28 lat
Autor: Pexels/Pixabay Kielce: Nie żyje Bartosz Wach, świetny szachista. Miał tylko 28 lat

Bardzo smutną wiadomość przekazał Świętokrzyski Związek Szachowy. Zmarł Bartosz Wach, były szachista, m.in. mistrz juniorów woj. świętokrzyskiego w tej dyscyplinie, a do niedawna sędzia szachowy. Po zakończeniu kariery młody mistrz szachów rozwijał się jako pracownik Polskiej Akademii Nauk.

O śmierci byłego szachisty poinformował Zarząd Świętokrzyskiego Związku Szachowego. Bartosz Wach był niegdyś czołowym szachistą w regionie, osiągał liczne sukcesy był mistrzem województwa juniorów w 2004 roku (do lat 12) i 2009 roku (do lat 18). Śmierć młodego człowieka była nagła i niespodziewana, odejście Bartosza Wacha zszokowało świętokrzyskie środowisko szachowe.

Jego śmierć spowodowała pustkę w sercach wszystkich, którzy Go znali. Nie da się opisać bólu, jaki przechodzą Rodzice, Brat, najbliższa Rodzina, Przyjaciele - i dla wielu z nas też nim był.Msza żałobna odprawiona zostanie w sobotę, 21 listopada, o godzinie 12 w kościele pod wezwaniem błogosławionego Jerzego Matulewicza na osiedlu Ślichowice w Kielcach W dalszych uroczystościach pogrzebowych na Cmentarzu Komunalnym w Cedzynie będzie mogła wziąć udział tylko najbliższa rodzina - poinformował Świętokrzyski Związek Szachowy. 

Po zakończeniu przygody z szachami zmarły realizował się jako naukowiec. Był absolwentem Akademii Górniczo-Hutniczej, rozwijał karierę w Polskiej Akademii Nauk. Bartosz Wach zmarł nagle w wieku 28 lat.

Tak wygląda grób Ewy Tylman