Korona Kielce się wzmacnia? Na testach... amator z 6. ligi angielskiej!

2020-01-14 22:09 ToM
Wzmocnienia w Koronie Kielce? Na testach... amator z 6. ligi angielskiej!
Autor: CyfraSport Wzmocnienia w Koronie Kielce? Na testach... amator z 6. ligi angielskiej!

Korona Kielce intensywnie przygotowuje się do rundy wiosennej. Drużyna pojechała na obóz do Turcji, gdzie regularnemu składowi towarzyszy dwóch testowanych piłkarzy z Anglii: Johny Spike Gill i D’Sean Theobalds. Testy potencjalnych wzmocnień doczekały się sporych kontrowersji w internecie, bowiem Gill jest zawodnikiem czwartoligowej Watry Białka Tatrzańska a Theobalds... amatorem z 6. ligi angielskiej!

Dwóch testowanych przez Koronę zawodników oprócz narodowości niewiele łączy. Gill to 18-letni pomocnik, który w rundzie jesiennej grał w IV-ligowej Watrze Białka Tatrzańska. Jest ofensywnie usposobiony, może występować na pozycji skrzydłowego i rozgrywającego. Z racji młodego wieku wielu kibiców liczy na to, że okaże się piłkarzem z potencjałem.

Więcej kontrowersji wzbudziły testy drugiego zawodnika. D’Sean Theobalds jest obrońcą, ma już 25 lat, a do tej pory nigdy nie udało mu się podpisać zawodowego kontraktu. Z drugiej strony - angielskie media podkreślają, że piłkarz w ostatnim czasie jest w naprawdę dobrej formie. Jego zespół w poprzednim sezonie awansował do wyższej ligi, sukces był możliwy m.in. dzięki dobrej formie Theobaldsa. 

Piłkarz jest zawodnikiem Tonbridge Angels, a o jego odejściu mówi się już od jakiegoś czasu. Wydaje się, że z ewentualnym transferem jest pogodzony trener drużyny.

- Pozwoliliśmy mu pojechać na testy, zrobił to i teraz czeka, czy z tego coś wyjdzie. Na tę chwilę jest piłkarzem Tonbridge Angels, robi tam dobrą robotę. Teraz chodzi o to, czy przedstawią mu ofertę, która go zadowala. Chce grać profesjonalnie - niech chłopak próbuje - podkreślał trener Steve McKimm na łamach Kent Online.

Theobalds wcześniej grał w Leatherhead oraz Concord Rangers. Jego obecny zespół zajmuje obecnie 17. miejsce w szóstej lidze angielskiej. To pierwszy sezon Thoebaldsa na tym poziomie rozgrywkowym. Czy jest gotowy na transfer do PKO Ekstraklasy?