Koronawirus. Pomoc dla Kielc... z CHIN!

2020-04-06 13:34 ToM
Koronawirus. Pomoc dla Kielc... z CHIN!
Autor: UM Kielce Koronawirus. Pomoc dla Kielc... z CHIN!

Aż 12 tysięcy masek ochronnych trafi do Kielc z partnerskiego miasta Taizhou w Chinach- poinformował Urząd Miasta Kielce. Chińczycy podziękują w ten sposób kieleckim partnerom za wcześniejszą pomoc. Kiedy Chiny zmagały się z rozprzestrzeniającym się wirusem, kielczanie, za pośrednictwem Ratusza, pomogli sprowadzić termometry, których brakowało w Państwie Środka.

Większość przekazanych masek - 10 spośród 12 tysięcy - będzie przekazana na ręce służb, pozostałe 2 tysiące trafi do miasta oraz Targów Kielce. Chińczycy przekazali je w darze, który jest traktowany jako pomoc humanitarna. W związku z tym Kielce nie poniosą żadnych kosztów.

- Jako Prezydent Miasta pragnę wyrazić wdzięczność i słowa podziękowania dla naszych partnerów z Chin za wspaniały gest solidarności - podkreśla Bogdan Wenta, prezydent Kielc

Darowane przez Chiny maski odbierze Ochotnicza Straż Pożarna w Niewachlowie, której statut pozwala na prowadzenie działalności o charakterze humanitarnym. Pomoc humanitarna dla Kielc została przekazana po konsulatcjach z Ambasadą Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce, Konsulatem Generalnym RP w Szanghaju i Agencją Rozwoju Przemysłu.

Express Biedrzyckiej - Riad Haidar

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.