Koronawirus to NIE WAKACJE! Kieleckie szkoły przeszły na nauczanie zdalne!

i

Autor: UM Kielce/iTV Kielce Koronawirus to NIE WAKACJE! Kieleckie szkoły przeszły na nauczanie zdalne!

Koronawirus to NIE WAKACJE! Kieleckie szkoły przeszły na nauczanie zdalne!

2020-03-18 12:40

Wielu rodziców obawiało się, że ich pociechy potraktują przerwę w zajęciach jako dodatkowe wakacje w środku roku szkolnego. Tak się jednak nie stało, ponieważ kieleckie szkoły zdecydowały się wprowadzić zdalne nauczanie! Nauka wre. Niektórzy uczniowie donoszą wręcz, że nauczyciele zadają za dużo prac domowych!

Technologia umożliwia uczniom naukę z biurka we własnym pokoju, obecność w szkolnej klasie nie jest konieczna. Wszystko dzięki wideokonferencjom, dziennikom elektronicznym oraz e-podrecznikom. Władze Kielc przyznają jednak, że to nowa sytuacja zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli.

- Mam sygnały, że jest zadawanych zbyt dużo prac domowych, to wszystko już też wzięliśmy pod uwagę. Wiemy o tym, że rodzice nie są nauczycielami, ta sytuacja będzie zmieniona, będziemy dawać tych prac mniej, tak, aby rodzice też mogli pójść do pracy czy pracować zdalnie - mówi Marcin Różycki, zastępca prezydenta Kielc.

Pedagodzy szczególnie dużo wymagają od uczniów przygotowujących się do matury i egzaminu ósmoklasisty. Uczniowie każdego dnia otrzymują zadania do wykonania, nauka odbywa się podobnie jak szkolnych salach.

Kwarantanna domowa. Co zrobić?

Harcerze w Krakowie szyją maseczki
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany