Koronawirus w Kielcach. DRAMAT w szkołach. Aż 600 nauczycieli nie przyszło do pracy!

2020-10-23 10:58 tom
Koronawirus w Kielcach. DRAMAT w szkołach. Aż 600 nauczycieli nie przyszło do pracy!
Autor: Alexandra_Koch/Pixabay Koronawirus w Kielcach. DRAMAT w szkołach. Aż 600 nauczycieli nie przyszło do pracy!

Nie jest dobrze w szkołach na terenie Kielc! Niemal 600 nauczycieli nie przyszło do pracy z powodu m.in. zakażeń koronawirusem - poinformował Marcin Różycki, zastępca prezydenta Kielc. Nauczyciele znajdują się na zwolnieniach lekarskich, a wiceprezydent miasta przyznał, że sytuacja jest bardzo dynamiczna.

W związku z "dynamiczną" sytuacją, władze Kielc monitorują liczbę obecnych w klasach osób. Przedstawiciele Ratusza zwrócili się do sanepidu z prośbą o pozytywne zaopiniowanie przejścia na edukację zdalną klas 6-8 we wszystkich podstawówkach zarządzanych przez miejski samorząd. Zdalne lekcje mają obowiązywać od 26 października do 8 listopada.

Liczba przebywających na zwolnieniach lekarskich nauczycieli zwiększa się lawinowo. W minionym tygodniu do pracy w szkołach nie stawiło się  340 osób, 19 października ponad 500, a w czwartek, 22 października, już prawie 600 osób! Zakażeni koronawirusem nauczyciele następnie transmitują infekcję na członków rodziny i znajomych.

- Teraz jeszcze mamy odpowiednią kadrę, ale dyrektorzy obawiają się, że za jakiś czas mogą nie być w stanie zapewnić wszystkim dzieciom bezpiecznych warunków nauki, opieki i wychowania. W konsekwencji może dojść do całkowitego zaprzestania działalności placówek oświatowych - ostrzega Różycki.

Zdalne nauczanie może objąć dzieci z klas 6-8. Młodsi uczniowie będą kontynuować stacjonarną naukę.

Namiot dla interesantów przed Sądem Okręgowym w Olsztynie