Strajk kobiet w Kielcach! Wielki protest przed siedzibą PiS! Zobacz KIEDY!

2020-10-23 9:47 tom
 Strajk kobiet w Kielcach! Wielki protest przed siedzibą PiS!
Autor: Łukasz Gągulski Strajk kobiet w Kielcach! Wielki protest przed siedzibą PiS!

Ogólnopolski Strajk Kobiet organizuje w piątek nietypowy protest w formie spaceru, na który zaproszeni są wszyscy mieszkańcy miasta i przyjeżdżający. Protest jest formą sprzeciwu wobec niedawnej decyzji Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł, że aborcja w przypadku ciężkiego nieuleczalnego uszkodzenia płodu jest niezgodna z ustawą zasadniczą.

Trybunał Konstytucyjny analizował, czy możliwość dokonania aborcji, gdy istnieje wysokie prawdopodobieństwo upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu, jest zgodna z Konstytucją. Organ orzekł, że aborcja, nawet w takim przypadku, ma znamiona eugeniki i nie jest zgodna z najważniejszym aktem prawnym w kraju. Wniosek o pochylenie się nad tą sprawą został złożony przez posłów PiS, Konfederacji i Kukiz'15. Orzeczenie w praktyce oznacza, że kobiety będą zmuszone rodzić płody niezdolne do samodzielnego życia, co skazuje na cierpienie zarówno płód, jak i ciężarną kobietę. Po orzeczeniu TK odbył się protest pod siedzibą organu, następnie manifestujący udali się pod dom Kaczyńskiego.

- Zrobiło się tak duszno, że trzeba szukać tlenu i spacerować gdzie się da. Chodźcie na spacer o 18.00; bardzo wygodnie chodzi się spod siedziby PiS w Kielcach ul. IX Wieków 2A do siedziby Solidarnej Polski przy ul. Warszawskiej 29 - zachęca na Facebooku Małgorzata Marenin, koordynatorka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet w Kielcach. - Spacerować najzdrowiej od 18.00. Warto wziąć parasol, ale można też gwizdek, bębenek, latarkę, bo czemu by nie? Pamiętajcie, noście maseczki i utrzymujcie dystans - podkreśla.

Decyzja TK oznacza, że Polki będą zmuszone rodzić uszkodzone płody, niezdolne do samodzielnego życia. Jak pokazuje praktyka lekarzy, zdarzają się ciąże, gdy płody są tak zdeformowane, że nie mają ani serca, ani głowy. Utrzymywanie takiej ciąży wiąże się z olbrzymią traumą i niepotrzebnym cierpieniem ciężarnej. Wszyscy, którzy nie zgadzają się na taki stan rzeczy mogą zaprotestować dzisiaj (piątek, 23 października) o godzinie 18:00.

Nocne protesty kobiet na ulicach Warszawy