Koronawirus w Świętokrzyskiem. Są ofiary śmiertelne! [RAPORT, PIĄTEK]

2021-09-24 12:15
Koronawirus w  Świętokrzyskiem. Są ofiary śmiertelne! [RAPORT, PIĄTEK]
Autor: Pixabay Koronawirus w Świętokrzyskiem. Są ofiary śmiertelne! [RAPORT, PIĄTEK]

Koronawirus w Świętokrzyskiem. ile zakażeń dzisiaj (24.09.2021)? W piątek, 24 września, po godzinie 10:30, Ministerstwo Zdrowia opublikowało raport zawierający najnowsze dane dotyczące liczby zakażeń i zgonów spowodowanych COVID-19 w Polsce. Ile zakażeń i zgonów odnotowano w piątek w Kielcach i woj. Świętokrzyskim? Czy czeka nas czwarta fala?

W piątek, 24 września na terenie woj. świętokrzyskiego potwierdzono tylko sześć nowych przypadków koronawirusa. To najmniej w całym kraju. Dla porównania: w województwach lubelskim i mazowieckim wykryto odpowiednio 132 i 118 zakażenia COVID-19. W Kielcach w ciągu ostatniej doby nie potwierdzono ani jednego przypadku koronawirusa, zachorowały po dwie osoby z powiatów: skarżyskiego i starachowickiego oraz po jednej w powiatach koneckim i staszowskim.

Mimo niewielu nowych przypadków koronawirus i tak zebrał śmiertelne żniwo. W naszym regionie w piątek 24 września potwierdzono śmierć dwóch osób z powiatu starachowickiego. Jest też pocieszająca wiadomość, ozdrowieńców wciąż przybywa. W ciągu ostatnich 24 godziny wyzdrowiało 13 osób.

Na czym polega fizjoterapia pacjentów, którzy przeszli COVID-19?