Mniej autobusów na ulicach Kielc! Kierowcy zakażeni COVID-19!

2022-01-28 14:00
Kielecki autobus (zdj. ilustracyjne)
Autor: ToM

Uwaga mieszkańcy Kielc! Od wtorku, 1 lutego, wprowadzone będą zmiany w komunikacji miejskiej, na ulicach stolicy województwa świętokrzyskiego jeździło będzie mniej autobusów: do odwołania zostaje zawieszone kursowanie autobusów linii 105 i 106, a ponadto autobusy linii 109 i 114 kursować będą według sobotnich rozkładów jazdy. Ta zmiana została podyktowana brakami kadrowymi: jak już wcześniej informowaliśmy, wielu zatrudnionych przez MPK Kielce kierowców przebywa aktualnie na zwolnieniu lekarskim, powodem części absencji jest koronawirus.

Od kilkunastu tygodni w MPK Kielce trwa patowa sytuacja. Doszło tam do fali zwolnień lekarskich wśród pracowników spółki, w ostatnich dniach do pracy nie przychodziło 35 osób, czyli ok. 9 proc. zatrudnionych kierowców. Absencje doprowadziły do wystosowania do miasta przez MPK prośby o ograniczenie liczby wysyłanych autobusów. Początkowo Zarząd Transportu Miejskiego na to się nie zgodził, a jako powód wskazał fakt, że jedynie 6 pracowników nie przychodzi do pracy z powodu koronawirusa, absencję pozostałych spowodowały inne problemy zdrowotne. W piątek, 28 stycznia poinformowano, że ostatecznie zredukowano liczbę kursujących w Kielcach połączeń autobusowych.

Począwszy od wtorku, 1 lutego 2022 roku do odwołania zostaje zawieszone kursowanie autobusów linii 105 i 106. To nie koniec zmian. Autobusy linii 109 i 114 kursować będą według sobotnich rozkładów. Zmiana wynika z absencji kierowców, która jest spowodowana przez COVID-19.

ESG = game changer. Jak standardy zrównoważonego rozwoju zmienią zasady gry w biznesie?