Nie żyje Barbara Sierakowska. Znana poetka i nauczycielka z Kielc

2022-01-20 11:20
Nie żyje Barbara Sierakowska. Znana poetka i nauczycielka z Kielc
Autor: IV LO w Kielcach Nie żyje Barbara Sierakowska. Znana poetka i nauczycielka z Kielc

Niezwykle smutna wiadomość. Zmarła Barbara Sierakowska, ceniona polonistka i uznana poetka, przez lata związana z Kielcami i znana z pracy w IV Liceum Ogólnokształcącym. Odeszła w wieku 87 lat, jej pogrzeb odbędzie się w piątek, 21 stycznia.

O śmierci Barbary Sierakowskiej poinformowało na Facebooku IV Liceum Ogólnokształcące w Kielcach, gdzie zmarła pracowała jako polonistka w latach 1974-1990. Barbara Sierakowska nie tylko wychowywała pokolenia kielczan i kielczanek, znana była również jako płodna twórczo poetka i autorka opowiadań. Publikowała m.in. w „Głosie Nauczycielskim", „Przemianach", „Słowie Ludu”, „Radostowej" i „Świętokrzyskim Kwartalniku Literackim". Za swoją twórczość otrzymała laury i odznaczenia, m.in. wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie literackim za dramat „Czy tylko Piłat?”, a także wyróżnienie Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Kielcach, w konkursie „Wiosna w poezji i malarstwie”. W 2010 roku Świętokrzyską Nagrodę Kultury II stopnia za ubogacenie dorobku kulturalnego naszego regionu.

ZOBACZ TEŻ: Nie ma komu prowadzić autobusów! Masowe zwolnienia lekarskie w MPK Kielce!

Barbara Sierakowska zmarła 16 stycznia. Miała 87 lat. Ostatnie pożegnanie cenionej nauczycielki odbędzie się w piątek, 21 stycznia, o godz. 14:00 w kościele św. Karola Boromeusza na Karczówce, a pogrzeb na Cmentarzu Komunalnym I (ul. Kwasa) w Kielcach.

Sedno Sprawy - Grzegorz Schetyna