NIESAMOWITE! Koło Kielc odkryto tajemniczą jaskinię! Co jest w środku? [ZDJĘCIA]

2020-12-09 12:53
NIESAMOWITE! Koło Kielc odkryto tajemniczą jaskinię! Co jest w środku?
Autor: Zbigniew Piątek NIESAMOWITE! Koło Kielc odkryto tajemniczą jaskinię! Co jest w środku?

Niesamowite odkrycie w rezerwacie przyrody Moczydło, na terenie Jaworzni koło Kielc. Podczas prowadzonych na tym terenie prac nad budową ścieżki dydaktycznej odkryto tajemniczą jaskinię. Do tej pory nikt nie wiedział, że tego typu korytarze znajdują się w tym miejscy. Do akcji wkroczyli grotołazi.

Do niecodziennego odkrycia w rezerwacie przyrody Moczydło doszło na początku tego tygodnia. Informację o znalezisku przekazał wójt gminy Piekoszów Zbigniew Piątek. - Podczas prac związanych z budową ścieżek dydaktycznych w rezerwacie przyrody Moczydło, na terenie Jaworzni wykonawca odkrył wejście do nowej jaskini. Właśnie jakiej jaskini? To wkrótce będzie sprawdzane - podaje wójt na Facebooku.

Sosnowiec. 12-latek skoczył z dachu. To była próba samobójcza? [NOWE FAKTY]

Na razie nie wiadomo, skąd jaskinia wzięła się w tym miejscu. Wcześniej nikt nie wiedział, że w tym miejscu, głęboko w ziemi, znajdują się jakieś korytarze. Co jest w środku? Tym zajmą się teraz grotołazi, którzy zejdą w dół by dogłębnie zbadać to geologiczne odkrycie. Prace już trwają.

Tymczasem w Moczydle powstają kolejne szlaki dydaktyczne, prezentująca faunę i florę, jaka występuje na tym obiekcie. Prace trwają już kilka miesięcy. Jedna z tras ma prowadzić w okolice Chelosiowej Jamy, czyli jednej z najdłuższych jaskiń w Polsce, która mierzy 3670 metrów. 

Oto jaki majątek ma Rafał Trzaskowski