Po nitce do kłębka. Od kontroli auta w Wąchocku, do 120 gramów AMFETAMINY!

2020-02-13 14:26 ToM
Zabezpieczone narkotyki
Autor: Świętokrzyska Policja Znaczne ilości narkotyków w Wąchocku!

Starachowiccy mundurowi przejęli narkotyki w znacznych ilościach. Cała akcja rozpoczęła się od kontroli samochodu na parkingu w Wąchocku, a zakończyła odnalezieniem ok. 120 gramów amfetaminy, 10 gramów marihuany i kilku tabletek psychotropowych. Dwaj mężczyźni już usłyszeli zarzuty, jednemu z nich grozi nawet 10-letnia odsiadka!

Starachowiccy policjanci zwrócili uwagę na zaparkowany na parkingu w Wąchocku samochód. W jednym z nich znajdowały się trzy osoby, dwaj mężczyźni w wieku 31 i 34 lat oraz 22-letnia kobieta. Mundurowi postanowili sprawdzić, dlaczego osoby w samochodzie są wyraźnie poddenerwowane.

- Podczas kontroli osobistej 31-latka policjanci znaleźli 4 tabletki prawdopodobnie środków psychotropowych. Natomiast wewnątrz osobowego volkswagena ujawniono dwie torebki foliowe z białym proszkiem wstępnie zidentyfikowanym jako amfetamina oraz dwie z zielonym suszem - informuje podkom. Monika Żabicka, oficer prasowy starachowickiej policji.

Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie aż 120 gramów białego proszku wstępnie zidentyfikowanego jako amfetamina, ponad 10 gramów suszu roślinnego i 4 tabletki "psychotropów". Substancje trafiły do laboratorium policji.

- Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty. 31-latek odpowie za  posiadania znacznych ilości narkotyków za co grozi mu nawet do 10 lat więzienia.  Drugi z mężczyzn odpowie za posiadanie środków odurzających, co jest zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności - zaznacza Monika Żabicka.